Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Porządkowanie terenu pod budowę Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia

24 lutego 2022 roku rozpoczęto porządkowanie terenu pod budowę Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia przy Zespole Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku.

 

Zostały usunięte 32 drzewa na podstawie wydanego pozwolenia przez Urząd Miejski
w Olsztynku. Decyzja wymaga zaplanowania nasadzenia drzew w innych miejscach. Kolejny etap to przebudowa linii napowietrznych Energa.

 

Przypomnijmy.

 

Pierwszy „pro sportowy” etap budowy Powiatowego Centrum Sportu i Zdrowia w Olsztynku ma kosztować 15 milionów złotych. Dziesięć procent tej kwoty (1,5 mln zł) pochodzić będzie z budżetów Powiatu Olsztyńskiego oraz Gminy Olsztynek, a reszta – 13,5 mln zł – to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

 

W dwukondygnacyjnym obiekcie znajdą się hala sportowo-widowiskowa z zapleczem umożliwiającym zarówno prowadzenie zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży oraz rozgrywek zespołowych piłki ręcznej, koszykówki czy siatkówki, jak i organizację imprez kulturalno-rozrywkowych.

 

W razie potrzeby – pandemii lub w przypadku klęsk żywiołowych będzie on mógł służyć jako szpital tymczasowy (ok. 50 łóżek z możliwością poszerzenia tej liczby do 80).

 

Obecnie Powiat Olsztyński przygotowuje się do ogłoszenia w marcu przetargu, który ma wyłonić wykonawcę inwestycji w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Będzie on musiał opracować i zrealizować projekt budowlany.

 

Źródło: http://www.powiat-olsztynski.pl/pierwsze-prace-w-olsztynku-wkrotce-przetarg

Data dodania: 2022-02-25 13:39:43
Data edycji: 2022-03-03 12:52:00
Ilość wyświetleń: 393

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej