Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Już od lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego w 1999 r.. Najpierw był to jeden dzień, a od 2008 roku – cały październik.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych dzieci i młodzieży.
Październikowe obchody będą przebiegać pod hasłem „Czytamy dla pokoju”. Głównym celem obchodów tegorocznego święta bibliotek jest popularyzacja literatury pokazującej grozę i tragizm wojny oraz jej skutki w wymiarze materialnym i społecznym.

Literatura odgrywa ogromną rolę w kształtowaniu postaw tolerancji, lepszego rozumienia procesów społecznych, doceniania wagi rozwiązywania konfliktów w duchu dialogu, a także wartości harmonijnego rozwoju w perspektywie lokalnej i globalnej. Ważne jest wykorzystanie literatury do kształtowania empatii dla ofiar działań wojennych.

 

Źródło: „Biblioteka w Szkole”

 

Biblioteka zaprasza:
1. Społeczność szkolną do wspólnego malowania „tekturala” (Biblioteka, ul. Klimowicza 4);
2. Do zwiedzania wystawy książek ukazujących tragizm wojny (Biblioteka, ul. Zamkowa 6);
3. Do udziału w konkursie fotograficznym „Książki czytamy i fotografujemy”.

Data dodania: 2022-10-11 13:58:55
Data edycji: 2022-10-11 14:00:46
Ilość wyświetleń: 369

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook