Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Festiwal Kaczmarskiego 2022

LogoKaczmarski2022

Szukasz raju
Szukasz raju
Na rozstajach wypatrując śladu gór
Szukasz raju
Szukasz raju
Opasuje ziemię tropów twoich sznur…

Powrót. Jacek Kaczmarski

 

 

 

VIII Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego.
Edycja XV
Olsztynek, 11 marca 2022

 

O tej porze, już od piętnastu lat, odbywa się w Olsztynku Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Organizatorem festiwalu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego wchodzące w skład naszego Zespołu Szkół.

 

Obecna rzeczywistość spowodowała jednak, że artyści nie mogli przyjechać do naszego miasta i cieszyć się niepowtarzalną atmosferą konkursu piosenki. W tym roku również nie było spotkań, uścisków, gromkich braw, mocniejszego bicia serca i wzruszenia, które towarzyszy występom na scenie. Nie było wspólnego biesiadowania po festiwalu. A nam organizatorom i uczniom jako artystom przyszło mierzyć się z rzeczywistością, która ciągle jest obca i niezrozumiała. Współpraca na odległość rządzi się przecież zgoła innymi regułami. Wszyscy mierzymy się z tym nowym – dość dziwnym światem.

 

Artyści jednak nie zawiedli. Nadesłali utwory i prace plastyczne z różnych stron naszego województwa i województw ościennych. Jury obradowało kilka dni wyłaniając laureatów. Nie było to łatwe zadanie.

 

Ze względu na aspekty prawne związane z udostępnianiem utworów szersza publiczność nie mogła wysłuchać piosenek Kaczmarskiego w wykonaniu artystów. Zapewniam jednak, że młodzi ludzie stanęli na wysokości zadania i mierząc się z trudnym repertuarem patrona naszej szkoły, wszyscy, bez wyjątku, osiągnęli sukces.

 

Zgłoszono 8 występów ze szkół podstawowych, w których wystąpiło 13 artystów oraz 11 występów ze szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych, w których wystąpiło 21 artystów. Utwory nadesłano z Galwieci, Jedwabnego, Pieniężna, Szczytna, Olsztyna, Sopotu, Pasłęka, Ostrołęki, Ostródy, Ełku, Nowego Miasta Lubawskiego, Redy, Słupska, Studzieńca.

 

Festiwalowi towarzyszył konkurs plastyczny, na który nadesłano 24 prace. Prace nadesłano z Gdańska, Ostrołęki, Ostródy, Giżycka, Studzieńca, Olsztynka, Galwieci, Jedwabnego, Pieniężna, Garbna.

 

Dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy wspierają szkołę w organizowaniu tego przedsięwzięcia. Przede wszystkim dziękuję szanownemu jury w składzie: Katarzyna Waluk, Katarzyna Kropidłowska, Jerzy Tytz i Maciej Hacia. Dziękuję za czas i ogromne zaangażowanie. Dziękuję za emocje, którymi dzieliliście się ze mną w trakcie przesłuchań.

 

Dziękuję Warmińsko – Mazurskiemu Kuratorowi Oświaty oraz Staroście Olsztyńskiemu za objęcie festiwalu patronatem honorowym.

 

Dziękuję Radiu Olsztyn, które niezmiennie od lat, patronuje nam medialnie.

 

Dziękuję Staroście Olsztyńskiemu oraz wszystkim sponsorom za ufundowanie statuetek i nagród, które możemy wręczyć artystom.

 

Dziękuję moim koleżankom i kolegom za pomoc i zaangażowanie się we wszystkie, nawet najmniejsze przedsięwzięcia związane z przygotowaniem festiwalu.

 

Przede wszystkim jednak dziękuję artystom, ich rodzicom i nauczycielom, bo bez ich zapału, energii, chęci do pracy i zamiłowania do sztuki, Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego by nie istniał.

 

Dyplomy, statuetki i nagrody uczestnikom festiwalu wyślemy pocztą.


I mam nadzieję… Do zobaczenia za rok!

 

Wioletta Żmijewska

 

Wyniki konkursu w kategorii piosenka

 

 

 

Wyniki konkursu plastycznego

 

 

PATRONAT:

 

Logo Polskie Radio Olsztyn          Logo Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oswiaty          Logo Herb Powiatu Olsztyńskiego

Data dodania: 2022-03-11 09:44:07
Data edycji: 2022-03-11 14:35:59
Ilość wyświetleń: 1438

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej