Zapraszamy do zapoznania się z ofertą rekrutacyjną na rok szkolny 2022/2023

Czcionka:

Kontrast:

21 lutego Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest 21 lutego, od 2000 roku. Został ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku dla upamiętnienie tragicznego wydarzenia w Bangladeszu, gdy w 1952 roku pięciu studentów zginęło podczas demonstracji, domagając się uznania języka bengalskiego jako języka urzędowego. Wiele języków na świecie zagrożonych jest wyginięciem i według szacunków UNESCO, prawie połowie z 6000 języków grozi zapomnienie w ciągu kolejnych 2-3 pokoleń.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ma w założeniu wspierać ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

Informacja o działaniach realizowanych w Zespole Szkół znajdują się w dzienniku elektronicznym.

Data dodania: 2022-02-23 13:31:26
Data edycji: 2022-03-01 15:54:20
Ilość wyświetleń: 71

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Aktualności i informacje