Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Festiwal Kaczmarskiego 2024

Festiwal Kaczmarskiego 2024

Już od siedemnastu lat, tuż przed przyjściem wiosny, w Olsztynku odbywa się Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego. Organizatorem festiwalu jest I Liceum Ogólnokształcące im. Jacka Kaczmarskiego wchodzące w skład Zespołu Szkół w Olsztynku.

 

W tym roku na scenie wystąpili artyści, którzy przyjechali do nas z Węgorzewa, Srokowa, Pieniężna, Szczytna i okolic, Ostródy, Nowego Miasta Lubawskiego, Olsztyna, Studzieńca, Malborka i oczywiście z Olsztynka.

 

Usłyszeliśmy „Mury”, ale również „Między nami”, „Szklaną górę”, „Kantyczkę z lotu ptaka” czy „Modlitwę o wschodzie słońca”. Nie zabrakło „Snu Katarzyny II” oraz „Katynia”. Zabrzmiał też „Karol Levittoux” czy „Wędrówka z cieniem”.

 

Obejrzeliśmy 21 występów, ale na scenie pojawiło się 51 artystów.

 

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

 

Laureatki – Lena Chociełowska ze Szkoły Podstawowej im. Profesora Stanisława Srokowskiego w Srokowie i Kinga Kłosowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku wyśpiewały swój sukces „Kantyczką z lotu ptaka”. Nagrodą publiczności cieszyła się Emilia Kozłowska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku.

 

Konkursowi piosenki towarzyszył konkurs plastyczny. Prace plastyczne napłynęły z Olsztynka, Górowa Iławeckiego, Gdańska, Studzieńca, Malborka, Nowego Miasta Lubawskiego, z Kartuz, z Nakomiad, Garbna i Pieniężna. Są to portrety Jacka Kaczmarskiego, ale również prace przedstawiające interpretacje jego utworów.

 

Pierwszym miejscem mogły cieszyć się: Zuzanna Baranowska ze Szkoły Podstawowej im. Zasłużonych dla Warmii i Mazur w Garbnie oraz Varvara Moisiienko z Zespołu Szkół im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim.

 

Dziękuję w tym miejscu wszystkim, którzy wspierają szkołę w organizowaniu tego przedsięwzięcia.

 

Przede wszystkim dziękuję szanownemu jury w składzie: Katarzyna Waluk, Agnieszka Sołomon i Jerzy Tytz. Tegoroczny poziom był wysoki i bardzo wyrównany. Jurorzy nie mieli łatwego zadania. Dziękuję im za czas i ogromne zaangażowanie.

 

Dziękuję Warmińsko – Mazurskiemu Kuratorowi Oświaty oraz Staroście Olsztyńskiemu za objęcie festiwalu patronatem honorowym.

 

Dziękuję Radiu Olsztyn, które niezmiennie od lat, patronuje nam medialnie.

 

Dziękuję sponsorom za ufundowanie statuetek i nagród, które mogliśmy wręczyć artystom.

 

Wsparli nas: Starosta Olsztyński Andrzej Abako, Jeronimo Martins Polska, Tymbark GMW Sp. z o.o. Olsztynek, Wytwórnia Octu i Musztardy Octim Olsztynek, Stowarzyszenie Aktywna Gmina Olsztynek, Euro – Term SP. z o.o., FHU Mechanika Pojazdowa Dariusz Gutkowski, Auto serwis Krzysztof Szkoda Ameryka, Rafał Wątły – Kajaki Mazurskie – Kurki, Kazimierz Gąsiorowski Stacja Paliw, Dorota Stempin DOZ – Apteka w Olsztynku.

 

Dziękuję moim koleżankom i kolegom za pomoc i zaangażowanie się we wszystkie, nawet najmniejsze przedsięwzięcia związane z przygotowaniem festiwalu.

 

Przede wszystkim jednak dziękuję artystom, ich rodzicom i nauczycielom, bo bez ich zapału, energii, chęci do pracy i zamiłowania do sztuki, Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego by nie istniał.

 

Dziękujemy za wrażenia, emocje i przeżycia, które stały się naszym udziałem. Wszyscy jesteście wygrani, bo robicie coś, co wzbogaca życie drugiego człowieka i dzielicie się z nami czymś, co jest bezcenne – swoim talentem.

 

Do zobaczenia za rok!

 

Koordynator Festiwalu

Wioletta Żmijewska

Data dodania: 2024-01-04 08:23:27
Data edycji: 2024-04-30 12:31:46
Ilość wyświetleń: 1045

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej