Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

„A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?”

 „A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne?”

Te słowa ze wstępu do Księgi Pierwszej „O obrotach sfer niebieskich” Mikołaja Kopernika przyświecały wystawie podsumowującej wybrane działania uczniów naszej szkoły, podjęte w związku z Rokiem tego wielkiego uczonego. Wśród wielu książek i publikacji oraz rycin z epoki, wyeksponowano plansze wykonane przez uczniów, ilustrujące wszechstronną działalność Mikołaja Kopernika: astronoma, kartografa, ekonoma, lekarza, administratora i kanclerza dóbr kapituły warmińskiej. Nie zabrakło okolicznościowych kartek z życzeniami urodzinowymi dla uczonego i jego portretów w swobodnej interpretacji plastycznej uczniów.

 

Odwiedzający wystawę częstowani byli kosmicznymi ciasteczkami przygotowanymi przez grupę kucharzy , oraz losowali „dobrą wróżbę” od astronoma. Pięknie prezentował się słodki model układu słonecznego wykonany przez inną grupę kucharzy oraz ławeczka z Kopernikiem, na której można było przysiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. W organizację wystawy włączyła się cała społeczność naszej szkoły i ta współpraca jest największym sukcesem tego przedsięwzięcia.

Data dodania: 2023-03-13 14:30:31
Data edycji: 2023-03-15 14:43:42
Ilość wyświetleń: 1276

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej