Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Pracownia Filmoteki Szkolnej

Uroczystą jej inaugurację zorganizował Polski Instytut Sztuki Filmowej we współpracy z naszą szkołą - gospodarzem tej wyjątkowej imprezy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz, m. in. pan Mirosław Pampuch – Starosta Olsztyński, Zdzisław Fadrowski – dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, Barbara Guga – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie, lokalne władze z zastępcą Burmistrza Krzysztofem Wieczorkiem, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół w regionie. - Jesteśmy pewni, że film powinien mieć swoje miejsce w szkole, a szkoła, która dzisiaj nas gości i w której otwieramy Pracownię, jest tego najlepszym dowodem - rozpoczęła konferencję prasową Anna Sienkiewicz-Rogowska, pełnomocnik Dyrektora PISF ds. Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji.

 

Pracownie Filmoteki Szkolnej to nowa inicjatywa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w ramach której sala klasowa jest dostosowywana do projekcji filmów. To już 12 (jedna z 16, a jedyna w województwie warmińsko – mazurskim) Pracownia Filmoteki Szkolnej. - To jest tak naprawdę wielka zasługa szkoły, pani Magdaleny Rudnickiej, która prowadzi z zapałem, pasją zajęcia filmowe od wielu lat. W takich właśnie szkołach w Polsce powstają Pracownie - stwierdziła Anna Sienkiewicz-Rogowska.

 

Pracownia miejscem wymiany doświadczeń
Starosta Mirosław Pampuch zwróciła uwagę na to, że Pracownia będzie dobrze służyć uczniom, a lekcje będą atrakcyjne: - Inicjatywa jest faktycznie wspaniała, sala fantastyczna, dzięki niej uczniowie będą mogli nie tylko realizować swoje pasje, ale też uczestniczyć w program edukacyjnym wzbogaconym o cenne, ciekawe lekcje. Jest to możliwe dzięki otwartości na nowe wyzwania dyrektor Zespołu Szkół pani Ewy Orłowskiej. Anna Sienkiewicz-Rogowska dodała, że Pracownia może być również miejscem wymiany doświadczeń, w którym będzie można zapoznać się z dobrymi praktykami czy spotkać na warsztatach metodycznych. Odniosła się do tej wypowiedzi Magdalena Rudnicka - lokalna liderka Filmoteki Szkolnej: - Pracownia będzie służyć nie tylko oglądaniu filmów, ale odbywać się w niej będą spotkania warsztatowe, konferencje, szkolenia dla nauczycieli. Ma służyć nie tylko szkołom, ale środowisku, mieszkańcom regionu.

 

Łatwy i szeroki dostęp do Filmoteki Szkolnej
Otwarciu Pracowni towarzyszy poszerzenie filmowego repertuaru Filmoteki Szkolnej dostępnego bezpłatnie we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Polsce. Anna Sienkiewicz-Rogowska zachęcała do korzystania z narzędzi Filmoteki Szkolnej, które zapewniają nauczycielom komfort pracy: - Dla Państwa ważne jest to, że te filmy można oglądać nie tylko w Pracowni czy szkole. Dzięki technicznym rozwiązaniom, które zastosowaliśmy, możecie Państwo zadać oglądnięcie filmu młodzieży do domu, tworząc grupę zamkniętą, która uzyska dostęp do filmów poprzez odpowiednie kody.

 

Warsztaty dla uczniów i nauczycieli
Uroczystemu otwarciu Pracowni Filmoteki Szkolnej w Olsztynku towarzyszył program warsztatów dla nauczycieli, na które złożyły się: wykład dr Anny Taszyckiej oraz prezentacja na temat dobrych praktyk edukacji filmowej, które zademonstrowała Magdalena Rudnicka. Z kolei uczniowie mieli okazję podyskutować o kinie Błażejem Hrapkowiczem, którzy w ramach kampanii "Skrytykuj" prowadził debatę filmową po projekcji filmu Jestem zły.

 

Grupa uczniów wzięła udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Katarzynę Szczukę-Niezabitowską (TVP Kultura), Rafała Barana i Marcina Kawkę z Fundacji Dobrego Odbioru. W ciągu czterech godzin uczniowie Zespołu Szkół samodzielnie stworzyli felieton filmowy dotyczący ich własnej szkoły: http://www.youtube.com/watch?v=f8KjeI3lUeU&index=14&list=PLrm46agV8PaCEvccWcktmZ4PwmDVnpS0K

 

Szkoła zaprasza do współpracy !

 

WYDARZENIA W FILMOTECE SZKOLNEJ:

Data dodania: 2022-02-23 13:01:25
Data edycji: 2022-04-12 09:39:35
Ilość wyświetleń: 462

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook