Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Pracownia Filmoteki Szkolnej

Uroczystą jej inaugurację zorganizował Polski Instytut Sztuki Filmowej we współpracy z naszą szkołą - gospodarzem tej wyjątkowej imprezy. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz, m. in. pan Mirosław Pampuch – Starosta Olsztyński, Zdzisław Fadrowski – dyrektor Departamentu Kultury i Edukacji w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie, Barbara Guga – dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w Starostwie, lokalne władze z zastępcą Burmistrza Krzysztofem Wieczorkiem, radni Rady Powiatu i Rady Miejskiej, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół w regionie. - Jesteśmy pewni, że film powinien mieć swoje miejsce w szkole, a szkoła, która dzisiaj nas gości i w której otwieramy Pracownię, jest tego najlepszym dowodem - rozpoczęła konferencję prasową Anna Sienkiewicz-Rogowska, pełnomocnik Dyrektora PISF ds. Upowszechniania Kultury Filmowej i Promocji.

 

Pracownie Filmoteki Szkolnej to nowa inicjatywa Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, w ramach której sala klasowa jest dostosowywana do projekcji filmów. To już 12 (jedna z 16, a jedyna w województwie warmińsko – mazurskim) Pracownia Filmoteki Szkolnej. - To jest tak naprawdę wielka zasługa szkoły, pani Magdaleny Rudnickiej, która prowadzi z zapałem, pasją zajęcia filmowe od wielu lat. W takich właśnie szkołach w Polsce powstają Pracownie - stwierdziła Anna Sienkiewicz-Rogowska.

 

Pracownia miejscem wymiany doświadczeń
Starosta Mirosław Pampuch zwróciła uwagę na to, że Pracownia będzie dobrze służyć uczniom, a lekcje będą atrakcyjne: - Inicjatywa jest faktycznie wspaniała, sala fantastyczna, dzięki niej uczniowie będą mogli nie tylko realizować swoje pasje, ale też uczestniczyć w program edukacyjnym wzbogaconym o cenne, ciekawe lekcje. Jest to możliwe dzięki otwartości na nowe wyzwania dyrektor Zespołu Szkół pani Ewy Orłowskiej. Anna Sienkiewicz-Rogowska dodała, że Pracownia może być również miejscem wymiany doświadczeń, w którym będzie można zapoznać się z dobrymi praktykami czy spotkać na warsztatach metodycznych. Odniosła się do tej wypowiedzi Magdalena Rudnicka - lokalna liderka Filmoteki Szkolnej: - Pracownia będzie służyć nie tylko oglądaniu filmów, ale odbywać się w niej będą spotkania warsztatowe, konferencje, szkolenia dla nauczycieli. Ma służyć nie tylko szkołom, ale środowisku, mieszkańcom regionu.

 

Łatwy i szeroki dostęp do Filmoteki Szkolnej
Otwarciu Pracowni towarzyszy poszerzenie filmowego repertuaru Filmoteki Szkolnej dostępnego bezpłatnie we wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Polsce. Anna Sienkiewicz-Rogowska zachęcała do korzystania z narzędzi Filmoteki Szkolnej, które zapewniają nauczycielom komfort pracy: - Dla Państwa ważne jest to, że te filmy można oglądać nie tylko w Pracowni czy szkole. Dzięki technicznym rozwiązaniom, które zastosowaliśmy, możecie Państwo zadać oglądnięcie filmu młodzieży do domu, tworząc grupę zamkniętą, która uzyska dostęp do filmów poprzez odpowiednie kody.

 

Warsztaty dla uczniów i nauczycieli
Uroczystemu otwarciu Pracowni Filmoteki Szkolnej w Olsztynku towarzyszył program warsztatów dla nauczycieli, na które złożyły się: wykład dr Anny Taszyckiej oraz prezentacja na temat dobrych praktyk edukacji filmowej, które zademonstrowała Magdalena Rudnicka. Z kolei uczniowie mieli okazję podyskutować o kinie Błażejem Hrapkowiczem, którzy w ramach kampanii "Skrytykuj" prowadził debatę filmową po projekcji filmu Jestem zły.

 

Grupa uczniów wzięła udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Katarzynę Szczukę-Niezabitowską (TVP Kultura), Rafała Barana i Marcina Kawkę z Fundacji Dobrego Odbioru. W ciągu czterech godzin uczniowie Zespołu Szkół samodzielnie stworzyli felieton filmowy dotyczący ich własnej szkoły: http://www.youtube.com/watch?v=f8KjeI3lUeU&index=14&list=PLrm46agV8PaCEvccWcktmZ4PwmDVnpS0K

 

Szkoła zaprasza do współpracy !

 

WYDARZENIA W FILMOTECE SZKOLNEJ:

Data dodania: 2022-02-23 13:01:25
Data edycji: 2022-04-12 09:39:35
Ilość wyświetleń: 886

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej