Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2024/2025
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Festiwal Kaczmarskiego 2019

V Ogólnopolski Festiwal Twórczości Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku przeszedł do historii.

 

Dziękujemy artystom za wrażenia, emocje i przeżycia, które stały się naszym udziałem.
Wszyscy jesteście wygrani, bo robicie coś, co wzbogaca życie drugiego człowieka i dzielicie się z nami czymś, co jest bezcenne – swoim talentem.

 

Dziękujemy opiekunom artystów za trud włożony w szlifowanie tych talentów.

 

W tym roku wykonawcy utworów barda solidarności przyjechali do nas z: Olsztynka, Świątek, Biskupca, Kętrzyna, Olsztyna, Garbna, Wielbarka, Dobrego Miasta, Górowa Iławeckiego, Nowego Miasta Lubawskiego, Ostródy, Malborka, Prabut, Zajeziorza, Klonowa, Warszawy.

 

Usłyszeliśmy oczywiście „Mury”, ale również „Między nami”, „Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego”, czy „Muchę w szklance lemoniady”. Nie zabrakło „Obławy”, „Kantyczki z lotu ptaka”. Zabrzmiał też „Prosty człowiek” czy „Warchoł”.

 

Występów zobaczyliśmy około 30, ale artystów na scenie pojawiło się 90.

 

Konkursowi piosenki towarzyszył konkurs plastyczny.

Prace plastyczne napłynęły z: Olsztynka, Dobrego Miasta, Waplewa, Górowa Iławeckiego, Smolajn, Wiskitek, Prabut, Oławy, Stalowej Woli. Są to portrety lub rzeźby Jacka Kaczmarskiego, ale dotarły również prace przedstawiające interpretację danego utworu, czy powieści.

 

Występy artystów oceniało jury w składzie:
Agata Wilińska – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, w której klasę dyrygentury chóralnej ukończyła z wyróżnieniem. Od roku 1990 prowadzi chóry w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Olsztynie. Zespoły pod jej kierownictwem zdobywały nagrody na prestiżowych konkursach w kraju i za granicą m.in. w Austrii, Belgii, Czechach, Słowacji , Macedonii i we Włoszech. Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną została wyróżniona najwyższym wyróżnieniem przyznanym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Brązowym Medalem „Gloria Artis”

 

Katarzyna Kropidłowska – śpiewająca aktorka. Absolwentka Policealnego Studium Aktorskiego im. Aleksandra Sewruka w Olsztynie. W zespole Teatru Jaracza od 2002 roku.

 

Katarzyna Waluk – Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Olsztynku. Animator życia kulturalnego naszego miasta i okolicy.

 

Janusz Ciepliński – Dyrektor Powiatowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Dywitach, która powstała jako pierwsza tego typu szkoła w kraju. Muzyk, instrumentalista, kompozytor i autor tekstów. Zaangażowany w działalność społeczną i kulturalną regionu. Zapraszamy do galerii.

 

Do zobaczenia za rok!!!

Data dodania: 2022-02-17 11:13:09
Data edycji: 2022-03-01 10:37:59
Ilość wyświetleń: 1028

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej