Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

''Czytanie łączy pokolenia''

Olsztynek inspiruje poetów. Jego dziedzictwo kulturowe, znalazło wyraz w twórczości Janiny Dobrowolskiej, Marcina Cieleckiego, Alicji Chrzanowskiej i Janiny Gancarz.


Wiersze tych poetów wybrzmiały w interpretacji uczniów olsztyneckich szkół podstawowych, Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, oraz samych autorów, na spotkaniu poetyckim zorganizowanym w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Organizatorami spotkania, pn. „Strofy, wersy, rymy… i Olsztynek” były biblioteki szkolne, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynku i Referatem Promocji i Muzeum Historii Olsztynka.


„Czytanie łączy pokolenia”- taka myśl przyświecała organizatorom a celem było zainspirowanie młodzieży do sięgania po utwory poetyckie, zapoznanie się z sylwetkami i dorobkiem literackim twórców związanych z Olsztynkiem oraz wielopokoleniowe, wspólne czytanie.


Odrestaurowana, gościnna Wieża Ciśnień stała się miejscem spotkania i wspólnej recytacji dzieci, młodzieży i osób starszych.


Zaproszeni goście i wszyscy uczestnicy wysłuchali utworów poetyckich których doskonałym uzupełnieniem był występ zespołu muzycznego oraz wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, inspirowanych obiektami architektonicznymi Olsztynka.

 

Data dodania: 2022-06-06 12:25:18
Data edycji: 2022-06-14 08:15:01
Ilość wyświetleń: 480

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej