Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

''Czytanie łączy pokolenia''

Olsztynek inspiruje poetów. Jego dziedzictwo kulturowe, znalazło wyraz w twórczości Janiny Dobrowolskiej, Marcina Cieleckiego, Alicji Chrzanowskiej i Janiny Gancarz.


Wiersze tych poetów wybrzmiały w interpretacji uczniów olsztyneckich szkół podstawowych, Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Olsztynku, oraz samych autorów, na spotkaniu poetyckim zorganizowanym w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025, dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Organizatorami spotkania, pn. „Strofy, wersy, rymy… i Olsztynek” były biblioteki szkolne, we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynku i Referatem Promocji i Muzeum Historii Olsztynka.


„Czytanie łączy pokolenia”- taka myśl przyświecała organizatorom a celem było zainspirowanie młodzieży do sięgania po utwory poetyckie, zapoznanie się z sylwetkami i dorobkiem literackim twórców związanych z Olsztynkiem oraz wielopokoleniowe, wspólne czytanie.


Odrestaurowana, gościnna Wieża Ciśnień stała się miejscem spotkania i wspólnej recytacji dzieci, młodzieży i osób starszych.


Zaproszeni goście i wszyscy uczestnicy wysłuchali utworów poetyckich których doskonałym uzupełnieniem był występ zespołu muzycznego oraz wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych, inspirowanych obiektami architektonicznymi Olsztynka.

 

Data dodania: 2022-06-06 12:25:18
Data edycji: 2022-06-14 08:15:01
Ilość wyświetleń: 294

Kalendarz

Dzieje chemii i przemysłu chemicznego biegną dalej naprzód! W tej dziedzinie nie ma ani stacji końcowej, ani stanu nasycenia, ani skrzepnięcia fali wielkiej ewolucji.

Eugeniusz Kwiatkowski

Nasi Partnerzy

Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji PublicznejElektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Logo Facebook
Facebook