I miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym w Olsztynie

W dniu 21.04.2017r. w Zespole Szkół Samochodowych w Olsztynie odbył się Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.

Celem W-M Turnieju Motoryzacyjnego jest: popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy o przepisach ruchu drogowego, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej, a także propagowanie kulturalnego i partnerskiego zachowania w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest też popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Turniej ma charakter wieloetapowy, co oznacza, że zwycięska drużyna całych zmagań jest wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz finał wojewódzki, który zakończony jest wręczeniem pucharów oraz atrakcyjnych nagród ufundowanych przez WORD - Regionalne Centrum BRD w Olsztynie. Turniej obejmuje swoim zasięgiem uczniów z całego województwa warmińsko - mazurskiego.

Zespół Szkół w Olsztynku reprezentowany był przez uczniów w następującym składzie: Piórkowski Miłosz, Mówiński Miłosz i Lubiejewski Arkadiusz.

Turniej składał się z siedmiu konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, test ze skrzyżowań, test z historii motoryzacji, obsługa codzienna pojazdu, udzielanie pierwszej pomocy medycznej oraz dwóch konkurencji sprawnościowych – jazda motorowerem po torze przeszkód i jazda samochodem slalomem z talerzem stewarda.

Nasz zespół zajął I miejsce w powiecie olsztyńskim i weźmie udział w finale wojewódzkim, który odbędzie się 19 maja 2017 r. w Elblągu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do galerii.

Opiekun: Bogdan Sternicki

Jesteś tutaj: Home Strona główna I miejsce w Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym w Olsztynie