"Sprawni jak Policjanci" - II Drużynowe Zawody Klas Mundurowych w Ostródzie

W dniu 12 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odbyły się zawody uczniów klas mundurowych. Polegały one na rywalizacji drużynowej i składały się z trzech konkurencji sprawnościowych. Pierwsza konkurencja polegała na pokonaniu toru przeszkód, druga konkurencja to udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej oraz trzecia - strzelanie dynamiczne.

Celem zawodów było propagowanie zawodu policjanta wśród uczniów klas mundurowych szkół ponadgimnazjalnych, roli i zadań policji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo oraz doskonalenie umiejętności i sprawności fizycznych uczniów.

Do rywalizacji zaproszeni zostali uczniowie następujących szkół: Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu, Zespołu Szkół w Olsztynku, Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie. Łącznie w rywalizacji wzięło udział 8 drużyn (64 uczniów).
Każda z drużyn składała się z 8 zawodników (4 dziewcząt i 4 chłopców).

Drużynę Zespołu Szkół w Olsztynku reprezentowali następujący uczniowie klas mundurowych: konkurencja: tor przeszkód - Adrianna Piasecka i Cyprian Durka
konkurencja: strzelanie dynamiczne – Magdalena Miecznikowska i Patryk Gawęda
konkurencja: udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej – Brodzińska Joanna, Milena Budka, Arkadiusz Lubiejewski i kapitan drużyny Miłosz Mówiński.
Nasza drużyna zajęła V miejsce.

Zmagania zakończyły się sukcesem uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Morągu, którzy minimalnie pokonali gospodarzy imprezy tj. klasę policyjną z Zespołu Szkół Zawodowych w Ostródzie.

Oprócz rywalizacji zespołowej była też rywalizacja indywidualna w każdej z konkurencji, zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Nasi zawodnicy zdobyli dwie nagrody. W strzelaniu dynamicznym najlepsza wśród dziewcząt okazała się Magdalena Miecznikowska, a w konkurencji udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej bezkonkurencyjny okazał się kapitan naszej drużyny - Miłosz Mówiński. Wszystkim zawodnikom gratulujemy i zachęcamy do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Impreza przebiegała pod patronatem Starosty Ostródzkiego, Wójta Gminy Ostróda oraz honorowym patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Zapraszamy do galerii

Sternicki Bogdan

Jesteś tutaj: Home Strona główna "Sprawni jak Policjanci" - II Drużynowe Zawody Klas Mundurowych w Ostródzie