W dniu 06 kwietnia 2017r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Bartoszycach odbył się Wojewódzki Konkurs Kulinarny pod hasłem ,,Gotuj na szóstkę - Wielkanocne smaki”.

Celem konkursu było wzbogacenie wiedzy z zakresu przyrządzania potraw wielkanocnych i kultywowanie dziedzictwa kulinarnego. Konkurs został przygotowany i poprowadzony przez panią Elżbietę Jóźwicką, panią Mirosławę Filipowicz i panią Alicję Sołodki. Każda 3 osobowa drużyna miała za zadanie przygotować dowolną potrawę wielkanocną. Po przygotowaniu potrawy grupa prezentowała potrawę dla jury. Ocenie jury podlegał smak, prezentacja potrawy, sposób przygotowania zgodnie z recepturą, związek z tradycją wielkanocną. Skład 4 -osobowego jury: Przewodniczący Jury pani Olga Lompa- szef kuchni –Pałac Galiny, Pani Danuta Binkul- egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Pan Marek Lidziński– Dyrektor SOSW Bartoszyce oraz Pan Mirosław Abucewicz –znany restaurator i krytyk kulinarny właściciel restauracji,, Spichlerz”.

Po zakończeniu konkursu równie trudne zadanie stanęło przed jurorami, ponieważ wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłymi umiejętnościami kulinarnymi. Po długiej naradzie ogłoszono wyniki. Nasi uczniowie zajęli I miejsce w kategorii Zasadnicza Szkoła Zawodowa: Ewa Jutkiewicz, Wiktoria Siemaszko, Sławomir Jutkiewicz. Uczniów przygotowała Pani Ewa Podhajna GRATULUJEMY !!! Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Strona główna I miejsce uczniów klasy III ZSZ w Wojewódzkim konkursie kulinarnym w Bartoszycach