Dzień przedsiębiorczości

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniach 18 do 21 marca 2019 młodzież Zespołu Szkół brała udział w szesnastej edycji programu „Dzień Przedsiębiorczości” zorganizowanej przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent RP Andrzej Duda. Program ten sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

W tych dniach młodzież odbywała jednodniowe praktyki w wybranych przez siebie firmach i instytucjach.

W tym roku w Dniu Przedsiębiorczości wzięli udział uczniowie z klasy: I THG, II THG, III THG, I LO i II LO.

Poprzez udział w programie uczniowie mieli możliwość:

• odbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy weryfikującej plany edukacyjne,
  • zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie,
  • pozyskania informacji o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu,
  • doświadczenia związku pomiędzy wykształceniem a karierą zawodową,
  • zapoznania się z organizacją i zarządzaniem firmą.

Lista firm i instytucji:

• Apteka Słoneczna s. c. w Olsztynku
  • Przedszkole Miejskie w Olsztynku
  • Żłobek Miejski w Olsztynku
  • Miejski Ośrodek Pomocy w Olsztynku
  • Dom Pomocy Społecznej „Zacisze” w Olsztynku
  • Studio Kosmetyczne URODA Agata Wilczek w Olsztynku
  • Punkt Przedszkolny w Stębarku
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Waplewie
  • Dom dla Dzieci „Zgoda” w Olsztynku
  • Moto Rewolucja Sp. z o. o. Sp. k. w Olsztynie
  • Studio Kosmetyki i Wizażu w Olsztynie
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Olsztynie
  • Straż Pożarna w Olsztynie

Składamy serdeczne podziękowania uczestnikom oraz wszystkim firmom i instytucjom, które przyjęły naszych uczniów !

Dyrektor Zespołu Szkół - Ewa Orłowska
Szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości - Wioletta Płoska