Biznesmeni są wśród nas

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie wraz z Europejskim Stowarzyszeniem Edukacji i Rozwoju „PIONIER”, realizuje projekt: SHOWBIZ - Show Us Your Business!, który dedykowany jest uczniom szkół średnich województwa warmińsko-mazurskiego. Udział w tym przedsięwzięciu daje uczniom niepowtarzalną szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności z zakresu przedsiębiorczości, wygranie cennych nagród oraz nawiązanie wspaniałych międzyszkolnych relacji.
Uczniowie klas pierwszych Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego i I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego w Zespole Szkół w Olsztynku w dniach 18-19 marca 2019 r. uczestniczyli w I etapie projektu – turnieju przedsiębiorczości(SHOWBIZ: BUSINESS GAME), gdzie pod okiem profesjonalnego trenera przedsiębiorczości zagrali w całodniową grę biznesową. Inwestowali, wydawali środki, brali kredyty, podejmowali wspólne decyzje, a przy tym doskonale się bawili.

Dwie 5-osobowe drużyny, które na zakończenie gry uzyskały najlepszy wynik finansowy, zakwalifikowały się do kolejnego etapu – 2-dniowych DNI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI NA UWM W OLSZTYNIE. Tu uczniowie kolejny raz zmierzą się z wyzwaniami gry biznesowej, tym razem jednak w rozgrywce międzyszkolnej. Drugiego dnia, po zakończonym turnieju, uczniowie skorzystają również z praktycznych warsztatów:

• „Ja jako marka i ja w zespole”,
  • „Ja w projekcie i jako innowator”,
  • „Ja jako pomysłodawca startup’u i ja jako skuteczny sprzedawca”.

Zwycięskie drużyny to:

I TH-G