"Zakuwanie na humanie" na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczniowie klasy IV z Technikum Hotelarsko - Gastronomicznego i 3 uczennice z Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyli 15.03.2019 r. w zajęciach syntetyzujących wiedzę z języka polskiego i języka angielskiego w kontekście egzaminu maturalnego. Ciekawe podsumowania: dokonań w poezji po 1945 roku,motywów i tematów związanych z literaturą wojenną, analiza błędów językowych i wybranych zagadnień z gramatyki języka angielskiego, okazały się przydatną lekcją dla przyszłych abiturientów. Żywą dyskusję podczas lekcji językowej wywołała odmiana nazwisk w języku polskim (zasada: ODMIENIA SIĘ WSZYSTKIE!!! NAZWISKA). Prowadzące zajęcia z j. angielskiego podały różne sposoby opanowania słownictwa w języku obcym oraz ich zastosowania w wypowiedzi. Zajęcia przygotowane były profesjonalnie, prowadzone w przystępny sposób i rzeczywiście pomocne w przygotowaniu do egzaminu maturalnego.
A teraz już tylko do książek, notatek, a maju egzamin. Powodzenia.

Jesteś tutaj: Home Strona główna "Zakuwanie na humanie" na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie