Stop Nienawiści

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Tragiczne wydarzenia, które miały miejsce 13 stycznia 2019r. w Gdańsku sprowokowały społeczność szkolną ZS w Olsztynku do działania. W piątek 18 stycznia 2019r. Zorganizowano happening pod hasłem "Jestem PRZECIW nienawiści, nietolerancji, przemocy i agresji". Zebrani uczcili minutą ciszy tragicznie zamordowanego Pawła Adamowicza - Prezydenta Gdańska oraz złożyli znicze pod jego wizerunkiem. W tle rozbrzmiewały wciąż aktualne słowa Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Młodzież z Samorządu Uczniowskiego ułożyła mur ze słów, wobec których wyraża pogardę i niechęć, a następnie, według scenariusza spotkania, miała ten mur symbolicznie zburzyć, ale.. zrobił to wiatr. Przypadek, zrządzenie losu a może tak miało być? Chyba tak miało być, jakby kontra do słów cytowanego w tym czasie przez młodzież wiersza Wisławy Szymborskiej "Nienawiść". Na koniec happeningu każdy z obecnych otrzymał kartkę, na której napisał jedno, najważniejsze słowo, które przyczepił do tablicy symbolizującej brak zgody dla nienawiści, nietolerancji, przemocy i agresji. Powstało piękne, pełne pozytywnej energii dzieło całej społeczności szkolnej, w którym najczęściej pojawiło się słowo MIŁOŚĆ !!! Tak, miłości nigdy nadmiar. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Strona główna Stop Nienawiści