IX Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej "Zamek Cup 2018"

W dniu 28.11.2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku odbył się IX Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych „Zamek CUP 2018” o Puchar Przechodni Starosty Olsztyńskiego.

Uroczystego otwarcia dokonali: Wicestarosta Olsztyński Pani Joanna Michalska oraz Burmistrz Olsztynka Pan Mirosław Stegienko. Swoją obecnością Turniej zaszczycili również: Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie Pan Bogumił Kuźniewski, Radny Rady Powiatu w Olsztynie Pan Jerzy Tytz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynku – Pan Andrzej Wojda, Radny Rady Miejskiej w Olsztynku Pan Michał Grzeszczak, Dyrektor ZASiP w Olsztynku Pan Mirosław Obrębski, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku Pan Marek Bartkowski, Prezes MKS OLIMPIA w Olsztynku Pan Kazimierz Borkowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku - Pani Ewa Orłowska.

Organizatorem imprezy był Uczniowski Klub Sportowy „ AVIATOR”, działający przy Zespole Szkół w Olsztynku. W turnieju wzięło udział 5 drużyn z powiatu olsztyńskiego:

• Zespół Szkół w Olsztynku
  • Zespół Szkół w Biskupcu
  • Zespół Szkół w Dobrym Mieście
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Jezioranach
  • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku.

Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”.  Rozegrano 10 meczów, wszystkie mecze stały na wysokim poziomie. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała zgodnie z zasadą fair play, czyli czystej gry. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Zespołu Szkół w Biskupcu.

Klasyfikacja końcowa:

1. ZS Biskupiec
  2. ZS Olsztynek
  3. ZS Dobre Miasto
  4. SP nr 1 Olsztynek
  5. ZSP Jeziorany

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pucharami ufundowanymi przez Starostę Olsztyńskiego i medalami, które ufundował Zarząd UKS „AVIATOR”.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali: Pani Ewa Orłowska - Dyrektor Zespołu Szkół w Olsztynku, Pan Bogumił Kuźniewski – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Olsztynie, Pan Jerzy Tytz – Radny Powiatu w Olsztynie oraz Pan Marek Bartkowski – Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Noblistów Polskich w Olsztynku.

Podczas turnieju wyłoniono najlepszego zawodnika, strzelca i bramkarza, dla których statuetki ufundował również Zarząd UKS „AVIATOR”.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Radosław Saramak z ZS w Biskupcu. Najlepszym strzelcem został Ożóg Arkadiusz z Zespołu Szkół w Olsztynku zdobywając 12 bramek, a bramkarzem turnieju został zawodnik Zespołu Szkół w Dobrym Mieście – Kacper Barszcz. Wszystkim wyróżnionym zawodnikom gratulujemy.

Działalność UKS „AVIATOR” możliwa jest dzięki dofinansowaniu uzyskanemu ze środków Urzędu Miasta i Gminy Olsztynek, za co bardzo dziękuję w imieniu wszystkich członków klubu władzom naszego miasta.

Smaczny posiłek oraz ciasta dla zawodników zostały przygotowane i podane przez uczniów Technikum Hotelarsko - Gastronomicznego oraz uczniów Branżowej Szkoły I Stopnia w Olsztynku. Serdecznie dziękujemy również nauczycielom Pani Dorocie Wiśniewskiej, Pani Magdalenie Warmińskiej, Pani Ewie Podhajnej, za przygotowanie posiłku i obsługę gastronomiczną turnieju razem z uczniami.

Organizatorzy turnieju „Zamek Cup” składają podziękowania Dyrektorowi SP nr 1 im. Noblistów Polskich - Pani Irenie Jędruszewskiej za nieodpłatne udostępnienie hali sportowej.

Dziękujemy również wszystkim, którzy pomagali przy organizacji turnieju oraz kibicom.

Nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Olsztynku:
Bogdan Sternicki, Grzegorz Rudziński

Jesteś tutaj: Home Strona główna IX Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej "Zamek Cup 2018"