Doradztwo zawodowe – Straż Graniczna. Handel ludźmi

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego 22 listopada 2018 r. gościliśmy w Zespole Szkół chorążego SG Barbarę Cwalińską. Zapoznała ona uczniów ze specyfiką służby granicznej, przedstawiła prezentację dotyczącą rozmieszczenia i zadań strażnic w Polsce, omówiła główne działania pograniczników i problemy, z jakimi spotykają się każdego dnia. Uczniowie poznali zasady przyjęcia do służby w Straży Granicznej, etapy rekrutacji, warunki, jakie musi spełnić kandydat, jakie są wymagania egzaminu sprawnościowego. Uczniów interesowały również zasady wynagrodzeń system awansowania.

Druga część spotkania poświęcona była problemowi handlu ludźmi we współczesnym świecie. Pani chorąży uświadomiła uczniom, że współczesne niewolnictwo również istnieje. Jego ofiarami bardzo często są osoby wyjeżdżające do pracy za granicą lub młodzi ludzie poszukujący łatwego i szybkiego zarobku. Bardzo często takie wyjazdy są nieprzemyślane, a decyzje podjęte szybko kończą się rozczarowaniem i często osobistą tragedią.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy I, II i III liceum oraz I, II, III, IV technikum. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Strona główna Doradztwo zawodowe – Straż Graniczna. Handel ludźmi