Jubileusz 100-lecia Niepodległości Polski w Zespole Szkół w Olsztynku

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

„Ten, kto nie szanuje i nie ceni swej przeszłości nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani prawa do przyszłości.” Tymi słowami wypowiedzianymi przez marszałka Józefa Piłsudskiego w Zespole Szkół w Olsztynku rozpoczęto uroczyste obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na początku uroczystości przedstawiono biografię i najważniejsze dokonania Mieczysława Norwida – Neugebauer – dowódcy 6 pułku piechoty Legionów Polskich podczas I wojny światowej. Po oddaniu czci osobom zasłużonym dla polskiej historii w Niepodległościowym Apelu Pamięci młodzież naszej szkoły zaprezentowała program artystyczny, w którym przedstawiono burzliwe dzieje naszego państwa. Były krótkie filmy, pantomina obrazująca rozbiory Polski, wiersze, opowieści o dziejach naszego państwa. Każda klasa oraz nauczyciele i goście zaprezentowali znane i lubiane piosenki wojskowe. Po apelu, w obecności przedstawicieli samorządu terytorialnego, nadleśniczych Nadleśnictwa Jagiełek i Olsztynek oraz prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej, na dziedzińcu liceum dokonano uroczystego posadzenia dębu pamięci. Odtąd będzie on niemym świadkiem historii tworzonej przez uczniów, nauczycieli oraz pracowników Zespołu Szkół w Olsztynku. Następnie marszowym krokiem, śpiewając pieśni patriotyczne, udaliśmy się na Plac św. Piotra, gdzie o godz. 11.11 razem z uczniami pozostałych olsztyneckich szkół, w podniosłej atmosferze, odśpiewaliśmy hymn Polski. Na zakończenie obchodów uczniowie naszej szkoły zaprezentowali nasz narodowy taniec- polonez, a w górę wzniosły się białe i czerwone balony.
Dziękujemy gościom, za to, że swą obecnością uświetnili naszą uroczystość. Dziękujemy również młodzieży Zespołu Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku za tak aktywny udział w obchodach 100-lecia Niepodległości Polski i życzymy wszystkim radosnego świętowania. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Strona główna Jubileusz 100-lecia Niepodległości Polski w Zespole Szkół w Olsztynku

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk