Lekcja w Multimedialnym Muzeum

Tradycja naszej szkoły stało się, że uczniowie klas pierwszych na lekcjach historii odwiedzają Multimedialne Muzeum Obozu Jenieckiego Stalag I B i Historii Olsztynka. To nowoczesne i świetnie zaprojektowane muzeum, w którym przy pomocy najnowszych technologii multimedialnych przedstawiono historię Olsztynka i obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein. Muzeum podzielone jest na dwie sale. Pierwsza poświęcona jest dziejom Olsztynka oraz walorom turystycznym miasta i gminy. Drugi dział  rozpoczyna się historią I wojny światowej, jej skutków dla tego regionu z szczególnym uwzględnieniem wybudowania mauzoleum Tannenberg-Denkmal, Ta sala przede wszystkim upamiętnia ofiary drugiego co do wielkości w Prusach Wschodnich obozu jenieckiego Stalag IB Hohenstein, funkcjonującego w latach 1939-1945.

31 maja w zajęciach w Muzeum uczestniczyli uczniowie klasy I THG. Nasz przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił dzieje naszego miasta, zamku. Opowiedział o ważnych postaciach dla naszego miasta. Utrwalona została wiedza uczniów na temat I wojny światowej i bitwy pod Tannenbergiem. Chociaż dla wielu uczniów nie była to pierwsza wizyta w naszym olsztyneckim muzeum, to z pewnością była to bardzo interesująca odskocznia od zwykłej lekcji historii w klasie.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Jesteś tutaj: Home Projekty Szkoła wierna dziedzictwu Działania Lekcja w Multimedialnym Muzeum

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk