Lekcja w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku

23 maja uczniowie klasy II a LO uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Udali się na zajęcia do Muzeum Budownictwa Ludowego. Nasz przewodnik w bardzo ciekawy sposób przedstawił życie codzienne dawnych Warmiaków i Mazurów, podkreślając ich różnorodność kulturową i wyznaniową. Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia najciekawszych obiektów skansenu - kościoła ewangelickiego, mieszkania pastora, szkoły, karczmy, kuźni i kilku chałup. Oglądali przedmioty codziennego użytku powszechnie wykorzystywane przez dawnych mieszkańców tych ziem. Poznali przesądy, dzięki którym zapewniano sobie szczęście i powodzenie oraz lekarstwa na różne bolączki.

Była to bardzo interesująca lekcja z historii regionu i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Highslide JS Highslide JS Highslide JS
Jesteś tutaj: Home Projekty Szkoła wierna dziedzictwu Działania Lekcja w Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku