Ocalić od zapomnienia

Tuż przed dniem Wszystkich Świętych – 26 listopada 2016 r. uczniowie klasy II a LO udali się na olsztyneckie cmentarze – dawny cmentarz ewangelicko-augsburski usytuowany przy ul. Pionierów oraz „stary cmentarz" przy ul. Grunwaldzkiej. Po przeprowadzeniu drobnych prac porządkowych uczniowie zapalili znicze.

Była to doskonała okazja do tego, by przypomnieć sobie dzieje reformacji, historię wyznania ewangelickiego  na naszym terenie. Na podstawie analizy tablic na nagrobkach uczniowie próbowali połączyć losy „bohaterów" Olsztynka z historią Polski.

Była to żywa lekcja lokalnej historii oraz okazanie szacunku tym, których prochy spoczywają na olsztyneckich cmentarzach.

Jesteś tutaj: Home Projekty Szkoła wierna dziedzictwu Działania Ocalić od zapomnienia