Grudzień – Miesiącem Wolontariatu w Zamku

Działania wolontariuszy z naszej szkoły trwają cały rok, jednak ich intensyfikacja przypada zawsze około świąt, szczególnie Bożego Narodzenia. Stąd pomysł ich kontynuacji (w ubiegłym roku miał miejsce Tydzień Wolontariatu). W piątek 30.11 odbyła się inauguracja Miesiąca Wolontariatu w Domu Dziecka nad Jeziorem. Zorganizowano tam Dzień Wolontariusza połączony z andrzejkami. Podopieczni, jak zwykle, przygotowali wspaniałą imprezę – podziękowano nam za wsparcie wręczając dyplomy, następnie wzięliśmy udział w wieczorze wróżb. Wolontariuszki z klasy I TH a – Marta Długińska, Daniela Sieńska, z klasy I THb – Klaudia Cudzewska i Iza Kośniowska oraz uczennice realizujące projekt kulinarny: Ilona Szczyglak, Laura Archacka, Justyna Kalwara włączyły się do zabawy.

Dom Dziecka 018

Zaplanowaliśmy już drugi wieczór 7.12 z okazji mikołajek i zamknięcia Roku J. Korczaka. Tu już większa grupa - ok. 14 osób - przygotowała program artystyczny łączący poetycki wizerunek dziecka (wiersze Tuwima i Brzechwy) z poglądami J. Korczaka na temat dzieci. Program przedstawimy podopiecznym Domu Dziecka w Olsztynku.

W dniach 14, 15, 16.12 (piątek – niedziela) nasi wolontariusze wezmą udział w zbiórce żywności dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. 14.12 zaplanowaliśmy przegląd filmów z cyklu Proste serca,a w nim filmy dokumentalne o ludziach otwartych na drugiego człowieka.

12 z okazji mikoł

Jesteś tutaj: Home Dla uczniów Wolontariat Grudzień – Miesiącem Wolontariatu w Zamku