Wolontariusze Razem w Roku Szkolnym 2012/2013

Młodzi wolontariusze z naszej szkoły dyskretnie i bez wielkiego rozgłosu zaczęli swoją pracę na rzecz środowiska. W tym roku dołączyli nowi uczniowie widzący sens działań wolontariusza. Rozpoczęliśmy od zbiórki żywności dla Warsztatów Terapii Zajęciowej (28-29.09), wzięły w niej udział 24 osoby z klas: II LO, III LO, II TH, III TH, II a. Uczniowie poświęcili swój wolny czas w sobotę, wiedząc, że można go spędzić efektywnie i pożytecznie (to też jest forma spędzania czasu). Cieszymy się, że akcja udała się – zebrano żywność i artykuły codziennego użytku. Jak zwykle osobą koordynującą to przedsięwzięcie była Anna Kartaszewicz z WTZ, która zorganizowała całą akcję.
Ruszył projekt I ty możesz – zajęcia kulinarne w Domu Dziecka prowadzone przez nasze wolontariuszki z klasy III TH i III LO.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓŁPRACY

Oto planowane działania:

1. Kontynuacja realizacji projektu I Ty możesz (zajęcia kulinarne) z podopiecznymi Domu Dziecka (raz w miesiącu od października 2012 do maja 2013).
  2. Organizacja imprez dla podopiecznych w DD – kontynuacja: program artystyczny, impreza sportowa.
  3. Pomoc podopiecznym DD w nauce, w organizacji imprez okolicznościowych, konkursach (np. poetyckim i muzycznym).
  4. Współpraca z MOPS i Warsztatami Terapii Zajęciowej: zbiórki żywności, organizacja imprez, Dzień Rodziny.
  5. Włączanie się do akcji charytatywnych i wspieranie różnych działań prowadzonych przez instytucje w mieście i gminie.
  6. Organizacja Tygodnia Wolontariatu w ramach programu Szkoła bez przemocy, prezentacja zrealizowanego przez klasę III TH filmu profilaktycznego Szukam Pomocy!
  7. Kontynuowanie współpracy ze Stowarzyszeniem Edukacji Nieformalnej przy realizacji programu Diagnoza potrzeb młodzieży w Olsztynku.
  8. Upowszechnianie działań realizowanych przez wolontariuszy w formie fotorelacji, artykułów prasowych i na stronie www szkoły.
Jesteś tutaj: Home Dla uczniów Wolontariat Wolontariusze Razem w Roku Szkolnym 2012/2013