Mój wizerunek. Mój sukces - Projekt Wolontariuszy Razem

Nadszedł czas napisania następnego europejskiego projektu w ramach programu "Młodzież w działaniu". Po sukcesie projektu "Jestem. Zobaczmnie!", nasza grupa "Wolontariusze Razem" przedstawiła Narodowej Agencji tego programu nowy projekt "Mój wizerunek. Mój sukces". Tym razem postanowiliśmy zadbać o zdrowie i wygląd. Chcemy pokazać, jak można aktywnie spędzić czas, choćby zrobić sobie maseczkę, peeling, makijaż, manicure, przerobić stare ubranie, zrobić fajną zdrową sałatkę czy po prostu stracić kilogramy i nabrać wdzięku tańcząc lub na pływalni.

Wolontariusze z naszej grupy są uczniami z różnego typu szkół w Olsztynku. Postanowiliśmy stworzyć młodym ludziom z naszego miasta i okolicy możliwość poznania sposobów prowadzenia zdrowego trybu życia, zadbania o swój wizerunek, co sprawi, że wzrośnie ich poczucie wartości. Nasza propozycja aktywnego poznania zasad stylizacji, wizażu, modelingu, sposobów zdrowego odżywiania się, kształtowania swojej sylwetki spotkała się z dużym zainteresowaniem. Zakładamy, że projekt będzie trwał 3 miesiące. W trakcie jego trwania chcemy uczestniczyć w warsztatach z fryzjerstwa, pielęgnacji skóry, makijażu, stylistyki ubioru i drobnego krawiectwa, dietetyki. Będziemy uczestniczyć w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Zajęcia prowadzić będą profesjonalni konsultanci oraz uczestnicy projektu (fryzjerzy i studentka kosmetologii oraz koleżanki uprawiające taniec). Chcemy poznać sposoby wykonywania kosmetyków z naturalnych, powszechnie dostępnych składników, nauczyć się zasad doboru i nakładania makijażu oraz doboru ubioru do okoliczności. Chcemy poznać tajniki zdrowej kuchni, nauczyć się wykonywać zdrowe potrawy. Spróbujemy nauczyć się dokonywać drobnych przeróbek krawieckich.

W dobie wysokiego bezrobocia w naszym regionie, te działania mogą zainspirować młodych ludzi do wyboru ciekawego zawodu. Chcemy bliżej poznać pracę wizażysty, kosmetyczki i fryzjera podczas spotkań z profesjonalistami w wybranych salonach.

Zakończymy nasz projekt prezentacją naszych działań w formie pokazu artystycznego. Całość projektu będziemy dokumentować w trakcie jego trwania (strona www, nagrania video, zdjęcia na stronie oraz raporty, informacja w miejscowej prasie). Wykonamy folder upowszechniający nasze działania. Projekt zakończymy ewaluacją naszych działań podczas spotkania wszystkich uczestników i opiekunów – opracujemy i wypełnimy ankietę.

Planujemy, że projekt realizować będą 24 osoby. Startujemy 01-04-2011 r.

Jesteś tutaj: Home Dla uczniów Wolontariat Mój wizerunek. Mój sukces - Projekt Wolontariuszy Razem