II edycja Nocnego Maratonu Filmowego Noc Oscarów

Pasjonaci kina ze szkół w Olsztynku mieli okazję uczestniczyć 27/28 lutego 2015 w drugiej edycji Nocnego Maratonu Filmowego w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Zespole Szkół w Olsztynku (w ubiegłym roku w Kinie Grunwald w Olsztynku). Frekwencja dopisała – 20 uczniów, zaproszeni goście i zaprzyjaźnieni ze szkołą jej absolwenci. W programie pojawiły się filmy, które otrzymały prestiżową nagrodę Oscara w różnych kategoriach: najlepszy reżyser, aktor, krótki film aktorki, dwa krótkie filmy animowane. Projekcje poprzedzone były prezentacją filmu – poznano historię jego powstania, formę obrazowania i oczywiście nagrody.

Widzowie zaopatrzeni w koce i dobre humory nie tylko oglądali seans, ale rozwiązywali quiz na temat Polskie Oscary. Pytania były podchwytliwe, bo obejmowały odległe, a nawet całkowicie zapomniane fakty i twórców, którzy otrzymali Oscary, często w zaskakujących kategoriach.

Posilając się między projekcjami (w sali specjalnie na tę imprezę przygotowanej), dyskutując o ulubionych filmach uczestnicy imprezy spędzili w naszym kinie 6 godzin.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Przeglądy filmowe (DKF) II edycja Nocnego Maratonu Filmowego Noc Oscarów