Filmowe Ferie z DKF w Zespole Szkół w Olsztynku

Nasza młodzież, z DKF w Zespole Szkół w Olsztynku, zainicjowała dwa projekty, które realizowała podczas ferii z podopiecznymi Domu Dziecka, a następnie Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Pierwsze spotkania, dla podopiecznych Domu Dziecka, stanowiły wstęp do nakręcenia fotocastu  w ramach projektu DOM. Ale najpierw mieszkańcy DD poznali filmy dokumentalne Jestem zły i Gadające głowy (z pakietu Filmoteki Szkolnej), które pokazały młodym, że można samemu sięgnąć po kamerę, aparat fotograficzny i pokazać swoją perspektywę świata, w którym przyszło im żyć. Następny etap projektu realizowano w Domu Dziecka nad Jeziorem w Olsztynku, jego mieszkańcy z uczniami z DKF, po wcześniejszych ustaleniach, utrwalali na zdjęciach swoją przestrzeń życia w Domu Dziecka. Każdy z 8 młodych podopiecznych tej instytucji mógł pokazać w formie fotograficznej siebie, swoje miejsce, a w nim swoich kolegów. Teraz z tego materiału powstaje filmowy album zatytułowany DOM.

Druga feryjna inicjatywa była szczególna. Wolontariusze i „filmowcy” z DKF postanowili podzielić się swoją pasją filmową z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej organizując dla nich zajęcia filmowe. I tak na wstępie młodzież przedstawiła własne realizacje filmowe. Wywołały one szczególnie żywą reakcję, bo filmiki przedstawiały znaną im przestrzeń miasta. Podopieczni poznali podstawowe pojęcia z języka filmu na fragmentach dzieł, byli otwarci, aktywni, chętnie odpowiadali na pytania. Młodzież (Paulina Leszczyńska, Justyna Kalwara, Dominika Erimus, Karolina Marchlewska, Iza Kosińska, Maciej Czepe i Sara Łakota) wykazała się empatią i zrozumieniem podczas praktycznej części warsztatów. Nasi goście mieli okazję przedstawić siebie w krótkich wywiadach oraz popracować z kamerą. Efekty ich działań można obejrzeć w relacji filmowej: www.youtube.com/watch?v=J7XWfsO5TAw

Grupa filmowa z DKF zrealizowała etiudę filmową, tu możesz ją zobaczyć: www.youtube.com/watch?v=GbfUmZfWBQ4

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Przeglądy filmowe (DKF) Filmowe Ferie z DKF w Zespole Szkół w Olsztynku