III Festiwal Filmoteki Szkolnej

Ekipa filmowa ze szkolnego klubu DKF w zeszłym roku brała udział w projekcie Filmoteka Szkolna. Akcja ! Rozpoczęliśmy od udziału w kursie internetowym. Nakręciliśmy mockument Świat pełen tajemnic. Nic nie jest normalne. Ukoronowaniem tego projektu był udział naszej ekipy w III Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie. Podczas imprezy mieliśmy okazję zwiedzić Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie zobaczyliśmy „od kuchni” jak powstają filmy, które tak chętnie oglądamy.

ekipa_filmowa

Podczas prezentacji naszego stoiska w drugim dniu Festiwalu rozmawialiśmy i dzieliliśmy się naszymi doświadczeniami oraz planami na przyszłość z Panią reżyser Anną Kazejuk-Dawid , która również podzieliła się z nami spostrzeżeniami ze swojej pracy. Mile zaskoczyła nas pozytywna opinia na temat naszych filmów, szczególnie rozbawił panią reżyser film Świat… Pogratulowała nam pomysłów i zachęcała do dalszych działań. Jednak przede wszystkim poznaliśmy wielu naszych rówieśników, ciekawych i ambitnych osób, z którymi łączy nas pasja do tworzenia filmów. Ten festiwal dał nam dużo energii oraz wiele ciekawych pomysłów na kolejny rok. Relację można było zobaczyć on – line na stronie Filmoteki. Wejdźcie na stronę www.filmotekaszkolna.pl, tam zamieszczono galerię zdjęć i sprawozdania.

Nasza ekipa w tym roku po raz kolejny bierze udział w kursie internetowym Filmoteki Szkolnej, realizuje film na Festiwal i ma głęboką nadzieję, że w następnym roku znów będziemy nieć okazję pojawić się na IV już Festiwalu Filmoteki Szkolnej.

Paulina Leszczyńska.
Justyna Kalwara (fotokolaż)

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Przeglądy filmowe (DKF) III Festiwal Filmoteki Szkolnej