Dyskusyjny Klub Filmowy – Plan Działań 2012/2013

DKF Zamek wystartował mocnym uderzeniem – udziałem w Festiwalu Filmoteki Szkolnej. Ta impreza rozpoczęła nowy rok działań, a zaplanowaliśmy ich sporo, w tym kilka zupełnie nowych:

• opracowaliśmy ankietę zainteresowań filmowych młodzieży ZS
  • zajęcia filmowe – praktyczne (realizacja własnych etiud filmowych) i teoretyczne (warsztat filmowca)
  • udział w kursie internetowym i warsztatach Filmoteki Szkolnej
  • warsztaty filmowe dla nauczycieli i uczniów na temat wykorzystania filmu w działaniach edukacyjnych (realizacja filmu ze spotkania), przygotowanie materiałów
  • przeglądy filmowe w kinie w Olsztynku, w tym Noc Filmożerców (opracowanie regulaminu, programu spotkań i harmonogramu projekcji filmów dla Dyskusyjnego Klubu Filmowego) - współpraca z twórcami filmowymi i MDK w Olsztynku,
  • Lekcja w kinie, cykl Wielokulturowość - Centrum Medialnego Awangarda 2 w Olsztynie
  • redagowanie i zamieszczanie w lokalnej prasie i na stronie www szkoły artykułów – recenzji, felietonów itp.
  • Tydzień Wolontariatu w filmie – grudzień 2012
  • Dzień Filmu – 21.03. 2013
  • Filmowa Gra Miejska dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w Olsztynku (II semestr)
  • konkurs filmowy – Moja przestrzeń życia – etiudy filmowe robione komórką (we współpracy z MDK)
  • dokumentowanie projektów szkolnych, wycieczek dydaktycznych w formie fotocastów i filmów dokumentalnych i zamieszczanie ich na stronie www szkoły.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegółowy program spotkań DKF przedstawimy po opracowaniu z uczniami.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Przeglądy filmowe (DKF) Dyskusyjny Klub Filmowy – Plan Działań 2012/2013