Inauguracja DKF w Zamku w Olsztynku

W dniu 19.10.2012 w piwnicach zamku wznowił działalność Dyskusyjny Klub Filmowy. W spotkaniu uczestniczyło kilku nauczycieli z lokalnych szkół i ZS, p. Dyrektor ZS oraz uczniowie. Obejrzeliśmy film Bracia zrealizowany na terenie tutejszego Skansenu przez Warmińską Inicjatywę Filmową, jego twórcy Mateusz Pacek (reżyser) i Michał Biedziuk opowiedzieli o realizacji obrazu, a następnie podzielili się doświadczeniem z pracy na planie. Obejrzeliśmy relację z III Festiwalu Filmoteki Szkolnej, uczennica opowiedziała o jego założeniach i podzieliła się wrażeniami. Uczniowie zaprezentowali swoje etiudy.

Twórcy filmu Bracia, M. Pacek, M. Biedziuk

Pani Dyrektor zaproponowała szerszą współpracę z Warmińską Inicjatywą Filmową – planujemy zorganizowanie warsztatów filmowych dla młodzieży z Olsztynka. Koordynatorka projektów edukacyjnych z Warsztatów Terapii Zajęciowej Anna Kartaszewicz mówiła o pozyskiwaniu środków na działalność kulturalną. Opowiedziałyśmy o napisanym przez opiekuna DKF i panią Kartaszewicz projekcie warsztatów fotograficznych i animacji filmowej w ramach Akademii Orange. Drugi projekt działań filmowych czeka w olsztyneckim MOPS na akceptację. Pedagog z Domu Dziecka zaproponowała opracowanie specjalnego programu filmowego dla dzieci tej instytucji.
Tak więc rusza DKF, którego program zostanie opublikowany na stronie szkoły. Zapraszamy.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Przeglądy filmowe (DKF) Inauguracja DKF w Zamku w Olsztynku