Warsztaty animacji filmowej "Moja Przestrzeń"

W naszej szkole warsztaty animacji, prowadzone przez profesjonalistkę – filmowca animatora Magdę Bryll z warszawskiej grupy animatorów Poklatkowo – są nowością. Pani Magda przywiozła ze sobą sprzęt, materiały do realizacji filmów animowanych metodą poklatkową. Uczestnicy warsztatów mieli wyjątkową okazję poznać, z oczywistych przyczyn skrótowo, język animacji, metody jej tworzenia. Następnie zabrali się do realizacji własnego filmu. Jego, treści nie zdradzamy, bo film jest teraz w postprodukcji, na pewno będzie niespodzianką. Możemy tylko zdradzić, że wykorzystaliśmy różne materiały plastyczne,: kredkę, farby, plastelinę... Pani Magda wspierała nas w naszych artystycznych działaniach. Praca na skonstruowanych przez uczestników planach filmowych, z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu (o takim możemy marzyć) była inspirująca, ale też wyczerpująca, wymagała skupienia, cierpliwości. Dzięki najnowszej technologii, efekty naszej pracy widzieliśmy od razu. Wykonaliśmy tysiące zdjęć (na tym polega metoda poklatkowa), a program komputerowy montował poszczególne sceny w sekwencje. Warsztaty trwały dwa dni. Film został wykonany przez uczennice klasy I a THG: Monikę Jankowską, Monikę Łapińską i Martę Sobecką. W warsztatach uczestniczyli uczniowie: z klasy II a i II b THG oraz z Liceum Ogólnokształcącego (pomysł i przygotowanie części materiału plastycznego).

Film zrealizowano w ramach projektu profilaktyczno – filmowego Moja przestrzeń, dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Projekty filmowe i fotograficzne Warsztaty animacji filmowej "Moja Przestrzeń"