Warsztaty animacji filmowej w Łodzi

Highslide JS

Zainteresowanie filmem animowanym w naszej szkole nie maleje, wręcz przeciwnie, coraz więcej osób próbuje zrealizować krótką animację. To już druga 15 osobowa grupa z naszej szkoły (uczniowie z LO, THG), w ramach projektu filmowego Moja przestrzeń, pojechała do Wytwórni Filmów Animowanych do Łodzi. Podczas tej wyprawy miała do zrealizowania dwa główne cele: 1) Zwiedzić Muzeum Bajki SE-MA-FOR, 2) Zrealizować animacji podczas warsztatów animacji w pracowni Wytwórni filmowej.

W Muzeum Bajki mogliśmy dowiedzieć się o historii animacji oraz zobaczyć, jak taka animacja powstaje. Obejrzeliśmy fragmenty kilku filmów, zrealizowanych przez wytwórnię Se-ma-for. Wzięliśmy również udział w kilkugodzinnych warsztatach animacji, podczas których zrealizowaliśmy dwa spoty naszego Młodzieżowego Festiwalu Filmowego Moja przestrzeń. Tym razem była to animacja tzw. płaska na wieloplanie, wykonana z kolorowych wycinanek metoda poklatkową. Każda z osób w grupie miała szansę poczuć się prawdziwym animatorem, kreując własną przestrzeń. Była to ciężka i wymagająca ogromnego skupienia praca, gdyż animacja składa się ze zdjęć i każdy ruch musiał być bardzo minimalny, by w efekcie wyglądał na realistyczny. Grupa stworzyła dwa zupełnie różne spoty, każdy trwający ok. 15 sekund. Każda animacja to ok. 360 zdjęć, jak też ruchów poszczególnych jej elementów. Zabawa w animację była dla wszystkich wielką przygodą, był to ich debiut animatorski i każdy chciał się wykazać. Grupa dostała na pamiątkę swój filmowy projekt, który pozostanie namacalnym wspomnieniem jej debiutu.

Wycieczka do Łodzi była dla grupy czymś w rodzaju wehikułu czasu. Każdy cofnął się do czasów dzieciństwa, w którym królowały bajki i zabawa. Każdy z nas pamięta swoje pierwsze figurki z plasteliny, kolorowego papieru. Jednak przede wszystkim wyprawa dała możliwość poznania nowych rzeczy; na pewno zapisze się w naszej pamięci jako miłe wspomnienie i inspiracja dla własnych projektów. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Projekty filmowe i fotograficzne Warsztaty animacji filmowej w Łodzi

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk