Lekcje w Kinie Grunwald w Olsztynku

Dyskusyjny Klub Filmowy zorganizował 16.01.2013 pierwsze spotkanie z cyklu lekcji w kinie, jest to wspólna inicjatywa DKF (Magdalena Rudnicka) i Andrzeja Waluka. Temat (z programu nauczania historii, języka polskiego i wiedzy o kulturze)  – Chaim Rumkowski – kat czy ofiara? Uczniowie klas maturalnych z Zespołu Szkół i I Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję, w formie zdecydowanie atrakcyjniejszej, poznać temat holokaustu. Oprócz prezentacji multimedialnej, mogli obejrzeć dwie projekcje filmowe o getcie w Łodzi – Likwidacja getta w Łodzi, zrealizowana w technologii 3 D (m.in. przez p. Andrzeja Waluka, dla Muzeum Holokaustu w Łodzi) i znakomity film dokumentalny Fotoamator (z pakietu Filmoteki Szkolnej). Między projekcjami młodzież wyraziła swoją opinię na temat kontrowersyjnej postaci Rumkowskiego – Żyda, który „w imię ratowania większości” poświęcił najsłabszą „mniejszość”(dzieci, chorych i starców), wysyłając ich do obozów zagłady. Opinie uczniów jednoznacznie potępiały działania tego człowieka. Ocenili oni lekcję pozytywnie, uważając, że dzięki takiej formie zajęć „łatwiej zrozumieć temat, zapamiętać fakty i jeszcze obejrzeć to wszystko w tech. 3 D…w Olsztynku!”

Temat następnej lekcji „Początki kina…w kinie”. Uczniowie klas pierwszych  ZS i I LO obejrzą znakomity, nagrodzony Oskarami film Hugo i jego wynalazek (w technologii 3D), o filmowcu, który zrealizował pierwszy film s-f Podróż na księżyc. Ale to już w lutym. Do zobaczenia w kinie.

FILMOWE FERIE
Dyskusyjny Klub Filmowy zaprasza na zimowe spotkania z filmem

• 23-01-2013 godz. 10:00 - Przegląd filmów - Polski film animowany o Polakach (zabawnie, refleksyjnie, ironicznie). Warsztaty filmowe (właściwości filmu, praca z kamerą) dla wszystkich chętnych sala nr 1.
  • 30-01-2013 godz. 10:00 - Dzień Kina w Zespole Szkół - spotkanie organizacyjnie
Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Lekcje w kinie Grunwald Lekcje w Kinie Grunwald w Olsztynku