Międzyszkolny Konkurs Filmowy. Wagary w kinie 2016

W tegorocznej edycji Konkursu (13 kwietnia 2016) przenieśliśmy się w mroczny świat zbrodni, zagadek kryminalnych z polskich filmów lat 60, 70, 80 i 90, było strasznie, ale też śmiesznie. Drużyny z: Gimnazjum im. Noblistów Polskich (2), Gimnazjum SPSK, Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Gastronomiczno – Hotelarskiego w Olsztynku zapoznali się przed imprezą z Regulaminem oraz wykonali plakat do wybranego przez siebie filmu. Organizatorzy z DKF Zamek (uczniowie Zespołu Szkół w Olsztynku) opracowali quiz na podstawie 10 polskich filmów kryminalnych. Każda ekipa musiała wykazać się znajomością filmów z listy podanej w Regulaminie Konkursu (dialogi, wydarzenia, scenografia, kreacja bohaterów, informacje z planów filmowych). W części praktycznej potrzebna była wyobraźnia, kreatywność oraz znajomość języka filmu. Ekipy musiały napisać historię kryminalną, rozpisać ją na 3 – 4 sceny z uwzględnieniem planów, ujęć, ruchu kamery. Inspirując się krótkim materiałem filmowym, przygotowanym przez organizatorów, uczestnicy wymyślili opowieści przerażające, zaskakujące, z suspensem. Niektóre pomysły były początkiem historii, która według jury, mógłby być prologiem do dłuższego projektu filmowego. Krew się lała, a warto pamiętać to, co powiedział przewodniczący jury pan Przemysław Lenart, że najciekawsze są te kryminały, w których widz postawiony jest przed dużą niewiadomą, sam po tropach dochodzi do rozwiązania, a ja dodam - czy dosłowność jest konieczna…?

Podczas Konkursu, pani Joanna Kulik z Radia Olsztyn realizowała audycję radiową, poświęconą działaniom Pracowni Filmoteki Szkolnej.

Jury, spośród 9 ekip, wyróżniło:

1. miejsce - ekipa z Gimnazjum SPSK w Olsztynku (Agata Kolba, Paulina Świętoń, Klaudia Gawlińska), znajomość języka filmu, inspirujący pomysł na film
  2. miejsce - ex aequo Gimnazjum im. Noblistów Polskich, 2 ekipy: Oskar Ignaczak, Łukasz Kozłowski, Sylwester Ostrowski – pomysłowy plakat, znajomość filmów; Alicja Gregorczyk, Oliwia Lewińska, Patryk Burcz – znajomość filmów, plakat
  3. miejsce – ex aequo ekipy z klas: I THG, II a THG, III a THG

Nagrody ufundował Polski Instytut Sztuki Filmowej, CEO, a bilety do kina - DKF (dofinansowanie projektu Zamiast przez MOPS w Olsztynku). Dziękujemy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w imprezach filmowych, organizowanych w Pracowni Filmoteki Szkolnej w Olsztynku.

Polub nas na facebooku: Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w Olsztynku.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Międzyszkolny Konkurs Filmowy. Wagary w kinie 2016