Filmowa Gra Miejska Olsztynek 2015 - relacja

Filmowa Gra Miejska, zorganizowana przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Centrum Edukacji Obywatelskiej, a w Olsztynku - pod hasłem Apetyt na życie, przez Zespół Szkół, we współpracy ze wszystkimi szkołami w mieście, Miejskim Domem Kultury i Biblioteką Publiczną, odbyła się 9 czerwca 2015 r. Uczestniczyło w niej 60 osób. Rozmieszczono w mieście 7 punktów, gdzie uczniowie z 6 szkół: Gimnazjum im. Noblistów Polskich, Gimnazjum SPSK, Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie, Szkoły Podstawowej i Zespołu Szkół w Olsztynku mogli popisać się inwencją artystyczną i sportową, bo te dziedziny dominowały w tym roku podczas Gry.

Filmowe rebusy, zagadki i krzyżówka były "pożywką" dla umysłu. Wędrówka z punktu do punktu nie obyła się bez perypetii, bo organizatorzy wybrali w tym roku miejsca nie zawsze znane nawet mieszkańcom Olsztynka. Atrakcji nie brakowało, 5 osobowe grupy (przedstawiciele wszystkich szkół) dawali upust energii pokonując przeszkody rowerem (film Dziewczynka w trampkach), wykonując rzuty piłką siatkową (film Nad życie), tańcząc (Dirty dancing); ćwiczono również struny głosowe – każda grupa wykonała zespołowo filmową piosenkę (oczywiści z polskich filmów); w skateparku umieszczono punkt z pierwszą pomocą medyczną – przedstawiciele grup wykonywali RKO (luźne nawiązanie do filmu Ciało). W miejskim parku ukryli się punktowi z zadaniem nawiązującym do filmu Piłkarski poker (a jakże do pokera i futbolu). Listę zadań uzupełniła lekcja literacka, czyli adaptacje filmowe światowej klasyki (w Bibliotece Publicznej). No i finał – dyplomy i nagrody dla wszystkich (ufundowane przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej), gratulacje dyrektorów szkół i … wspaniała pizza z Restauracji Ratuszowa dla wzmocnienia sił po wyczerpującej wędrówce. Podziękowania dla Państwa Gosik – właścicieli lokalu, którzy tradycyjnie zaoferowali nam pyszny poczęstunek.  Już czekamy na następna edycję Gry. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Filmowa Gra Miejska Olsztynek 2015 - relacja