Konkurs filmowy wagary w kinie w nowej odsłonie

Tegoroczny dzień wagarowicza wypadł pechowo - w sobotę. A kto w sobotę idzie na wagary....! Co prawda z kalendarzem nie wygramy, ale mogliśmy pójść do kina.... Naszej Pracowni Filmoteki Szkolnej. Tu spotkali się pasjonaci filmu, w tym roku kultowej komedii polskiej, bo to ona była tematem III edycji konkursu filmowego Wagary w kinie, zorganizowanego w Zespole Szkól w Olsztynku 20 marca. Konkursowi patronowała Filmoteka Szkolna, która przekazała upominki dla uczestników konkursu.
Konkurs zmienił swoją formułę, tym razem siedem trzyosobowych drużyn z Technikum Hotelarsko – Gastronomicznego i Liceum Ogólnokształcącego wykazywało się wiedzą na temat polskiej komedii. Rozwiązywali quiz, wykonywali zadania aktorskie i z warsztatu filmu. Organizatorzy – 14 członków z Dyskusyjnego Klubu Filmowego w Zamku przez kilka tygodni przygotowywało materiał filmowy, który zmontował nasz kolega grafik, filmowiec – Mikołaj Zglinicki (oczywiście projekt plakatu, dyplomu są jego pomysłem), nie zawiódł nas! Konkurs prowadziła Milena Wieczorek, a dokumentował Marek Piątosa, wszyscy z klasy III a THG.

A uczestnicy, „uzbrojeni" w doskonałe humory (w końcu temat: komedie!), zdeterminowani wygrać bilety do kina (nagroda dla trzech pierwszych drużyn) przywoływali w pamięci sceny, dialogi, obsadę filmów, które powstały nawet 50 lat temu. Okazało się, że słusznie noszą one miano „kultowe" – Rejs, Miś, Poszukiwany, poszukiwana, Nie lubię poniedziałku, Sami swoi, Killer, Kogel – mogel i inne należą do żelaznego repertuaru choćby TV, więc uczestnicy nie mieli problemu z konkursowymi zadaniami.

Jury oceniało także zadania aktorskie – rodzaj castingu, podczas którego drużyna wchodziła w role bohaterów, czytając dialogi (przygotowane przez organizatorów) i odgrywając krótką scenkę. Jury stwierdziło, że wszyscy uczestnicy wypadli przekonująco, a kreatywność uczniów jest nieograniczona; uczestnicy mieli zaledwie 5 minut na przygotowanie się do tego zadania.
Nowa formuła konkursu, udział drużyn, została wysoko oceniona przez uczniów i grono pedagogiczne, tak więc czekamy już na 4 edycję konkursu. Zapraszamy do niej już teraz nowe drużyny.

Gratulujemy zwycięzcom: Martynie Worgul, Danielowi Warmińskiemu, Patrykowi Nowakowskiemu (I miejsce), Angelice Wojdzie, Patrycji Bojanowskiej, Dominice Jaworskiej (II miejsce), Przemkowi Jankowskiemu, Klaudii Dyrda ,Kamili Kowalczyk (III miejsce).
Dziękujemy wszystkim organizatorom: Mikołajowi Zglinickiemu, Markowi Piątosie, Milenie Wieczorek, Adrianowi Kwiatkowskiemu, Sylwii Fiszer, Sylwii Wysk, Anecie Wiśniewskiej, Izie Kośniowskiej, Klaudii Cudzewskiej, Oli Klus, Monice Jankowskiej, Martynie Murza, Izie Bogackiej, Paulinie Borcun (każdy przygotowywał materiał do jednego filmu z listy).

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Konkurs filmowy wagary w kinie w nowej odsłonie