Zwycięzcy Miejskiej Gry Filmowej na planie filmu Miasto’44

To już druga grupa uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym Na planie Filmowym Miasto'44 w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie (25.06.2014 r.) Tym razem byli to uczestnicy miejskiej gry filmowej, uczniowie z Technikum Hotelarsko – Gastronomicznego, Liceum Ogólnokształcącego, olsztyneckich Gimnazjów i Szkoły Podstawowej.

Wcielili się oni w role powstańców warszawskich i przemierzyli z przewodnikiem plan filmowy, obejrzeli fragmenty make off-ów (filmów z planu zdjęciowego, przygotowań i realizacji obrazu), zapoznali się z etapem przygotowawczym i pracą ekipy filmowej na planie, poznali tajniki warsztatu filmowego (scenariusz, scenopis, kostiumy, charakteryzacja, oświetlenie, praca kamery, dźwięk) oraz rozwiązywali quizy filmowe.
Niektórzy uczestnicy już myślą o realizacji własnego projektu filmowego, stwierdzili, że ta strona filmu nie była im zupełnie znana, a same zajęcia dały możliwość spojrzenia na film bardziej profesjonalnie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Zwycięzcy Miejskiej Gry Filmowej na planie filmu Miasto’44