Konkurs filmowy wagary w kinie. Horror

To już kolejna edycja Konkursu Filmowego Wagary w kinie. Tym razem w kręgu zainteresowań uczniów Technikum Hotelarsko – Gastronomicznego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej i Liceum Ogólnokształcącego znalazł się HORROR. W biały dzień ze świata ciemności wyłoniły się postacie ze znanych obrazów, np. Rodzina Adamsów, Obietnica, Halloween i innych – było strasznie i ... śmiesznie. Reprezentanci klas wylosowali z wcześniej przygotowanej listy film – horror. Klasom przedstawiono Regulamin oraz zadania do wykonania przed imprezą – plakat do filmu, charakteryzację, kostiumy, parodię wybranej sceny oraz piosenkę filmową. Organizatorzy z DKF opracowali quiz ze znajomości poszczególnych filmów - każda klasa odpowiadała na pytania do wylosowanego przez siebie obrazu: wykorzystano fragmenty filmów, listy dialogowe, fragmenty muzyki, były też pytania z języka filmu w oparciu o przedstawiona scenę, np. ujęcia, plany.

Jury oceniało pomysły i odpowiedzi naszych uczniów, ale i ... nauczycieli. Tak, tak – oni także zebrali ekipę i wzięli udział w zabawie. Całkiem niezły debiut. W świat horroru wprowadziła uczestników i widzów czołówka, której tłem był nasz zamek. Następnie poszczególne klasy zaprezentowały charakteryzację, wykonane według własnych projektów. Kilka ekip przygotowało nawet specjalną choreografię. Tak więc przed widownią przemaszerowali: Kruger, zagubione między światami dziecko, wiedźmy i inni. Szczególnie zdeterminowani byli przedstawiciele klas odpowiadający na pytania, tu w zasadzie nie było błędnych odpowiedzi, znajomość dialogów oraz scen zaskoczyła nawet jury. Uczniowie mogli wykazać się swoimi aktorskimi umiejętnościami prezentując parodie scen filmowych. Uczniowie nie zawiedli - klasa II b TH - G wyróżniła się oryginalnością, ich Kruger i parodia wywołały aplauz widowni. Punktem kulminacyjnym był festiwal piosenki filmowej; każda klasa zaśpiewała – trochę lepiej, trochę gorzej - wybrany przez siebie utwór, niektórzy w wersji oryginalnej – angielskiej ! Jury doceniło wykonanie Mileny Wieczorek, jej klasa przygotowała scenografię, oświetlenie, a sama Milena niezwykle sugestywnie odegrała ducha z zaświatów ukryta za przezroczystą zasłoną. Organizatorzy dzielnie wspierali wszystkich wykonawców, bo przecież była to przede wszystkim zabawa. Jury oceniło także plastyczne dokonania uczniów – plakaty. Tu kreatywnością wykazała się klasa I b TH – G – ich projekt to prawdziwe dzieło sztuki, szczegóły wykonano z różnych materiałów.

Pierwsze miejsce zajęła klasa II b (Koszmar z ulicy Wiązów), uczniowie tej klasy wygrali bilety na wybrany seans w kinie. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy II a TH – G, I b TH – G, trzecie miejsce – klasy: III TH – G, I a TH – G, I ZSZ. Nagrodzeni zostali uczniowie klas, które wykonały wszystkie zadania. Gratulujemy !
Już myślimy o następnej edycji, w planie komedia polska. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Konkurs filmowy wagary w kinie. Horror