Konkurs Wiedzy o Filmie

26 kwietnia 2013 roku w Elblągu odbyły się wojewódzkie eliminacje do XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Filmie. W konkursie wzięło udział sześć dwuosobowych zespołów z Warmii i Mazur. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy II LO: Karolina Marchlewska i Magdalena Makosiej, razem z nimi jako opiekun pojechała pani Magdalena Rudnicka. Dziewczyny musiały rozwiązać test złożony z trzydziestu pytań z zakresu: historii kinematografii polskiej, teorii filmu, historii festiwali filmowych, muzyki filmowej i jej twórców, zagadnień współczesnego kina, biografii i filmografii reżyserów filmowych mających znaczący wkład w rozwój X muzy, najważniejszych kierunków i prądów z historii kinematografii europejskiej oraz najważniejszych wydarzeń z historii kinematografii. Materiał, z którego musiały się przygotować był naprawdę obszerny, a pytania testowe były bardzo szczegółowe. Niestety nie udało im się zakwalifikować do dalszego etapu. Bezkonkurencyjni okazali się zeszłoroczni zwycięzcy - para z Ełku. To właśnie oni wraz z dwoma elblążankami, które zajęły drugie miejsce, będą reprezentowali nasze województwo w etapie ogólnopolskim. Ełczanie są wielkimi pasjonatami kina, a ich wiedza zrobiła ogromne wrażenie na jury. Mają naprawdę duże szanse na główną wygraną: indeksy na filmoznawstwo w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Trzymamy za nich kciuki!

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Konkurs Wiedzy o Filmie