Zespół Szkół na IV Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie

To już drugi raz uczniowie z naszego Dyskusyjnego Klubu Filmowego uczestniczyli (po wcześniejszej kwalifikacji) w IV edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie., 10-11.06.2013.

Po całorocznej pracy, realizacji wielu projektów (fotograficzno- filmowych Dom z Domem dla Dzieci, My, wy - razem, Zamiast, Moja przestrzeń przygotowywaniu nowych działań, organizacji I Ogólnopolskiego Młodzieżowego Festiwalu Filmowego, itd.) zostaliśmy nagrodzeni udziałem w tak ważnej ogólnokrajowej imprezie (organizatorem Polski Instytut Sztuki Filmowej). Wśród 40 trzyosobowych ekip z całego kraju, nasza skromna, bo 2 osobowa zaznaczyła swoja obecność, szczególnie dzięki sporym zainteresowaniem naszym jesiennym Młodzieżowym Festiwalem Filmowym. Przygotowaliśmy fotograficzną prezentację naszych działań i projektów filmowych: etiudę Dla mnie jesteś i animację Moja przestrzeń (wykonana podczas warsztatów w wytwórni Se – ma – for w Łodzi, promującą nasz Festiwal). Ale od początku…

Pierwszy dzień – to warsztaty, spotkania, prezentacje własnych filmów oraz zwiedzanie w małych grupach instytucji związanych z filmem czy animacją. Nasza grupa miała wyjątkową okazję poznać pracę znanej i nagradzanej Wytwórni Plaige Image, realizującej filmy animowane metodą komputerową, znane spoty reklamowe (czy wiecie, że słynny żubr z reklamy to dzieło wykonane w wytwórni, a nie przetworzone zdjęcie ?), efekty komputerowe do wielu filmów (np. helikopter w Essential killing, tłum w filmie Popiełuszko, itp.). Obejrzeliśmy animacje, np. Tomka Bagińskiego (który realizuje swoje projekty w tej firmie), poznaliśmy kolejne etapy powstawania animowanych projektów. To trzeba po prostu zobaczyć !

Drugi dzień należał do uczestników – targ w Warszawskiej Szkole Filmowej – prezentacja własnych działań w formie plastyczno – fotograficzno – multimedialnej. Najważniejszą częścią tej części imprezy było spotkanie z ekspertami. Nasza ekipa miała okazję porozmawiać i poznać opinie na temat projektów z aktorem Bartłomiejem Topą, znanym z głośnych filmów: Wesele, Dom zły, Drogówka ( reż.W. Smarzowski), mówił dużo, ale na temat i zajmująco, więc nasze spotkanie trwało, trwało i mogłoby trwać. A potem wspólne muzykowanie (oczywiście muzyka filmowa), panel ekspertów, podczas którego podzielili się oni wrażeniami ze spotkań z uczestnikami Festiwalu.

Imprezę można było obejrzeć on-line na stronie Filmoteki Szkolnej. Kto nie widział, zamieszczamy zdjęcia, a w najbliższym terminie fotocast (fotograficzno – filmową relację).

W dniach 09-10 maja 2013 roku uczniowie klasy Ithb oraz II th byli na wycieczce w Trójmieście. Celem wycieczki było zwiedzanie renomowanych hoteli Trójmiasta. Uczniowie zobaczyli m.in. Hilton ***** w Gdańsku, który jest jedynym pięciogwiazdkowym Hiltonem w Polsce. Zobaczyli apartament prezydencki, w którym nocowały osoby z pierwszych stron gazet m.in. Jennifer Lopez. Doba w takim apartamencie kosztuje 1800 zł. W okresie trwania Mistrzostw Europy Euro 2012 za dobę trzeba było zapłacić 10.000 zł!!. Zwiedzili również hotel Faltom**** w Rumi, który posiada jedno z największych w Polsce o powierzchni 2100 m2 z 24 gabinetamiCentrum SPA & Wellness. Kolejno zobaczyliśmy hotel Nadmorski****, typowo konferencyjno-biznesowy oraz Hotel Różany Gaj***, usytuowany w jednej z prestiżowych dzielnic, 50 m od morza, posiadający najlepszą opinię wśród internautów spośród wszystkich hoteli w Gdyni. Uczniowie dzięki uprzejmości pracowników hoteli mogli poznać zasady funkcjonowania obiektu, zwiedzić część pobytową , część gastronomiczną, część biznesową, recepcję i lobby, skonfrontować wiedzę zdobytą w szkole. Uczniowie przygotowane mieli karty pracy na których notowali wszystkie spostrzeżenia i uwagi. Uświadomili sobie, iż znajomość języków obcych , osobowość i komunikatywność jest niezbędna w tym zawodzie. W chwili wolnej spacerowaliśmy po starówce w Gdańsku oraz po Bulwarze w Gdyni. Była to już druga wycieczka hotelarzy Zespołu Szkół. W styczniu b.r. młodzież zwiedzała hotele olsztyńskie, za rok mamy w planach kolejną wycieczkę po hotelach. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Zespół Szkół na IV Festiwalu Filmoteki Szkolnej w Warszawie