Zdjęcia do Filmu "Na horyzoncie"

Za nami warsztaty operatorskie, w których wzięło udział piętnaście ekip filmowych z całej Polski. W ciągu trzech dni wybitni specjaliści przekazali nam podstawową wiedzę z zakresu pracy z kamerą. Warsztaty odbywały się w dniach 5-7.03.2011 r. w warszawskim studiu Heliograf. Warsztaty prowadzili specjaliści skupieni wokół magazynu branży audiowizualnej FilmPRO: Irena Gruca – Rozbicka (dziennikarka, wykładowca), Filip Kovcin i Maciej Kozłowski (operatorzy, reżyserzy i wykładowcy).

W trakcie spotkania poznaliśmy podstawowe pojęcia z języka filmu, zagadnienia dotyczące pracy z kamerą, realizacji filmowej , montażu wewnątrzkadrowego etc. Wykorzystaliśmy te informacje w trakcie ćwiczeń. Na zakończenie odbyło się spotkanie z Hanną Polak, reżyserką, autorką zdjęć, dokumentalistką nominowaną do Oscara za film Dzieci z dworca leningradzkiego. Zaprezentowała ona swój najnowszy film dokumentalny o pierwszej w Europie produkcji w technice 3 D, filmie Bitwa warszawska.

Mieliśmy okazję poznać fajnych ludzi z różnych szkół z całej Polski. To też pasjonaci filmu. Poznaliśmy sekrety scenariuszy zakwalifikowanych do realizacji filmowej. Nasza skromna historia została wyróżniona za minimalizm, przejrzystość konstrukcji i ciekawe rozwiązania formalne (nasz film to obraz z muzyką). Tematem wszystkich scenariuszy jest kino.

Nasza fabułka jest realizowana przez kilku uczniów: Sylwię Kominek (scenariusz), Magdę Nygę (scenariusz, pomoc w realizacji filmu), Dominikę Kluff (scenariusz, II reżyser, kierownik planu), Michał Erimus ( aktor, reżyser), Mateusz Słodownik (operator i inne efekty formalne) oraz Paulina Milewska (aktorka). Realizację wspiera p. Magdalena Rudnicka. Poprosiliśmy księdza Stanisława o pomoc techniczną. Obecnie realizujemy zdjęcia, które wysyłamy (przed 27.03) do oceny, do Warszawy. Liczymy, że zostaniemy zaproszeni na kwietniowe warsztaty montażowe. Trzymajcie za nas kciuki. Zdjęcia z warsztatów znajdują się w galerii strony.

Ekipa filmowa.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Konkursy i festiwale Zdjęcia do Filmu "Na horyzoncie"