Film na Horyzoncie - Podsumowanie

Zakończyliśmy realizację projektu Film na horyzoncie. Uczniowie z naszej szkoły dotarli do finału edycji.

Nasz film Wspomnienie znalazł się w grupie  wyróżnionych projektów. Udział w ogólnopolskim konkursie dał nam możliwość poznania ciekawych i znanych ludzi związanych z filmem. Nasz projekt to etiuda filmowa zrealizowana w lokalnym kinie. Uczestniczyliśmy w warsztatach operatorskich i montażowych w Warszawie. Uczyliśmy się nie tylko tworzyć film, ale rozwiązywać problemy organizacyjne. Poznaliśmy przepisy prawa autorskiego, udało nam się zdobyć od spadkobierców – Allana Starskiego (laureata Oskara za scenografię do filmu Lista Schindlera) i Andrzeja Szpilmana (syna kompozytora - Władysława) pozwolenie na wykorzystanie utworu W małym kinie. Doskonale układała się nam współpraca z Domem Kultury. Spotykaliśmy się w soboty (czasami w dni robocze). Zaczęliśmy od pomysłu na scenariusz, który został wyróżniony przez ekspertów. Potem zaczął się najtrudniejszy etap – kręcenie zdjęć. Nie było to łatwe zadanie, bo zasady filmowania poznawaliśmy podczas zaledwie kilku dni. Najtrudniejszy był montaż. Wiemy, że wymaga on czasu i dużego doświadczenia, a my robiliśmy to po raz pierwszy. Ostatni etap to zabieganie o głosy w konkursie. Nie było źle – zajęliśmy 7 miejsce wśród 18 finałowych filmów z całego kraju. Dziękujemy wszystkim, którzy nam zaufali i oddali swój głos. Nasza ekipa otrzymała gratulacje od kierownictwa kina studyjnego Awangarda w Olsztynie. Jesteśmy jedyną szkołą w naszym województwie, która realizowała film w finale konkursu Nowych Horyzontów. Szczegóły naszej pracy opisywaliśmy na bieżąco w lokalnej prasie oraz na stronie www szkoły. Tam też są zdjęcia z planu i warsztatów. Zachęcamy wszystkich do zabawy z kamerą.

Nasz film można zobaczyć pod nastepującym linkiem: klik.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Film na Horyzoncie - Podsumowanie