Przegląd Polskich Filmów Dokumentalnych w Naszej Szkole

Rośnie zainteresowanie filmem w naszej szkole. Powiększa się grupa realizatorów nowych projektów. Mam nadzieję, że na dokończenie projektów starczy zapału. O naszej działalności już głośno w mieście.

W listopadzie poznawaliśmy język filmowy – dokonaliśmy analizy filmu Cześć Tereska, wykonaliśmy scenopis. Dziewczyny (Magda Nyga i Sylwia Szarnowska) napisały streszczenie filmu, które okazało się według profesjonalistów z Filmoteki Szkolnej w Warszawie doskonałym materiałem na scenariusz. Grzegorz Wątły wykonał krótki komiks z alternatywnym zakończeniem filmu Hydrozagadka.

Przegląd polskich filmów dokumentalnych okazał się doskonałym pomysłem. Wydawałoby się, że jest to dla młodego widza mało atrakcyjny gatunek filmowy. Nic podobnego. W sobotę 3.12.2011 po południu grupa kilkunastu osób (z klas I, II, IV TH b i IV TH a Technikum i II LO) obejrzała 8 filmów dokumentalnych, zrealizowanych w różnej konwencji – etiudy, dokumenty, animacje. Najwięcej emocji wzbudził film Jestem zły, nakręcony przez młodych mieszkańców warszawskiej Pragi. Postanowili oni zaprezentować na swój własny sposób najbliższe sobie środowisko, dalekie od zamkniętych osiedli w drogich dzielnicach miasta. Polecamy gorąco.

Taka impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, stała się super alternatywą dla  spędzenia wolnego czasu.   Dała też nam wiele inspiracji. Imprezę zorganizowała Paula Milewska, która wybrała filmy (a przejrzała 26 pakietów filmoteki). Każdą projekcję poprzedziła krótką informacją o filmie i sposobie jego realizacji.  Była to też okazja porozmawiania o projekcie ekipy filmowej z naszej szkoły. Przygotowują go na festiwal i konkurs Filmoteki Szkolnej.

W styczniu planujemy Noc Filmożerców, tym razem w kinie (ferie zimowe). Klasa II TH wykonuje filmowy  projekt profilaktyczny (Szukamy wsparcia). Zbieramy też  materiały do spotu, który ma promować nasza szkołę i stanowić kronikę wydarzeń. Wykonane projekty znajdują się na stronie naszej szkoły - zakładka Aktywizacja.

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Przegląd Polskich Filmów Dokumentalnych w Naszej Szkole

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk