Młodzi Filmowcy

Ekipa filmowa z naszej szkoły realizuje projekt Filmoteki Szkolnej – Akcja. Obecnie realizuje zadania z kursu internetowego. Jest on bardzo wygodny a zarazem ogólnie dla nas dostępny. Na początku kursu robiliśmy to co było do zrobienia i nic więcej. Jednak z modułu na moduł zadomowiliśmy się na platformie i forum.

Poznaliśmy wielu naszych rówieśników z innych miast, z którymi całymi dniami rozmawiamy na forum. Nasi mentorzy, doświadczeni filmowcy i aktorzy również z nami dyskutują. Nie traktują nas jak uczniów, lecz tak jakbyśmy byli równi sobie. Oczywiście nie oszczędzają nam rad, jak i krytyki. Kolejne moduły kierowały nas na ścieżkę, którą chcemy dalej kroczyć podczas kursu. Dotychczas zapoznaliśmy się z mentorem, poznaliśmy historię filmu, kina oraz język filmowy, napisaliśmy scenopis do sceny z filmu „ Cześć Tereska”, jak i  streszczenie naszego pomysłu na film. Wszystko idzie, jak na razie sprawnie. I chociaż czasem występują małe problemy techniczne, to dotarliśmy już do przedostatniego 5 modułu kursu. Jesteśmy w trakcie pisania scenariusza do naszego krótkiego filmu, gdyż wybraliśmy ścieżkę młodego reżysera. Na efekt naszej pracy trzeba jeszcze poczekać, ale już niedługo bierzemy się za realizację naszych planów. Mamy nadzieję, że to co stworzymy, zostanie dobrze odebrane, a nasza praca nie pójdzie na marne. My sami doświadczyliśmy tego, że jest to idealny sposób na spędzanie wolnego czasu. Łączymy przyjemne z pożytecznym oraz promujemy naszą szkołę.

 

Jesteś tutaj: Home Edukacja filmowa Młodzi Filmowcy

Ta strona korzysta z plików cookies. Aby dowiedzieć się więcej przeczytaj To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

  I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk