Europejskie Dni Dziedzictwa - Konkurs filmowy

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczennice z naszej szkoły z p. Magdaleną Rudnicką uczestniczyły w konferencji podsumowującej konkurs filmowy Obrazy słowem i kolorem malowane, zorganizowanej przez Warmińsko - Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Wśród wielu wyróżnionych doceniono projekty naszych uczennic: Martyny Murzy - Skansen w Olsztynku, Sandry Pieckiej - Cmentarz ewangelicki w Świerkocinie i Marty Waleńskiej . Zaproszeni goście zaprezentowali swoje spojrzenie na dziedzictwo kulturowe i krajoznawcze: Konrad Lenkiewicz - filmoznawca, opowiedział o wykorzystaniu lokalnej warmińsko - mazurskiej przestrzeni w polskim filmie; dr Karol Jachymek, Wędrujący Filmoznawca Filmoteki Szkolnej, przedstawił zagadnienie: Film wobec dziedzictwa. Wprowadzenie; zaprezentował różne przykłady filmowe i serialowe w kontekście promowania dziedzictwa (w różnym wymiarze) i walorów przyrodniczych.

Magdalena Rudnicka, lokalna liderka Filmoteki Szkolnej, zaprezentowała projekty realizowane w ramach działalności Pracowni Filmoteki Szkolnej w naszej szkole, uwzględniając wykorzystanie lokalnej przestrzeni.

Gratulujemy wyróżnionym.

Highslide JS Highslide JS Highslide JS