Międzyszkolny Konkurs filmowy Wagary w kinie w Pracowni Filmoteki Szkolnej

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Tegoroczna V edycja obfitowała w niespodzianki. Uczniowie z: Gimnazjum im. Noblistów Polskich, Gimnazjum SPSK, Liceum Ogólnokształcącego i Technikum Hotelarsko - Gastronomicznego w Olsztynku oraz Gimnazjum im. Olimpijczyków Polskich w Stawigudzie udowodnili, że znają polskie filmy historyczne (fabułę, dialogi, scenografię, twórców), ale też potrafią określić elementy języka filmu (plany, ujęcia, ruch kamery, rodzaje montażu) - w quizie filmowym. Filmy między innymi takie jak: Miasto'44, Karbala, Czarny Czwartek, Cwał, Jutro pójdziemy do kina, ale też produkcje sprzed 50 - 40 lat: Giuseppe w Warszawie, Jak rozpętałem..., Kanał, nie zaskoczyły uczestników. Każda ekipa przygotowała plakat filmowy, zredagowała tekst piosenki do filmu z podanych i jeszcze ją...zaśpiewała (część praktyczna). Ujawniły się talenty artystyczne.

Dodatkowym zadaniem była charakteryzacja i zaprojektowanie kostiumu lub rekwizytu. Jury miało rzeczywiście trudne zadanie, bo kreatywność uczniów oraz wysoki poziom wykonania zadań zaskoczył ich samych.

Laureaci Konkursu:

I miejsce: Alicja Gregorczyk, Oliwia Lewińska, Natalia Moroz z Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Olsztynku
II miejsce: Agata Kolba, Klaudia Gawlińska, Paulina Świętoń z Gimnazjum SPSK w Olsztynku
III miejsce: Helena Kaszubska, Aleksandra Gamdzyk, Julia Barankiewicz

Zdaniem jury, wszystkie grupy zasługują na wyróżnienie.

Konkurs odbył się w ramach programu Filmoteka Szkolna, koordynowanym przez Filmotekę Narodową, a finansowanym przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Nagrody główne (bilety do kina) zostały sfinansowane w ramach projektu Zamiast (MOPS w Olsztynku), a nagrody rzeczowe ufundowała wszystkim uczestnikom Filmoteka Narodowa. Dziękujemy

Relacja na stronie facebook: Dyskusyjny Klub Filmowy Zamek w ZS w Olsztynku - polub nas.

Jesteś tutaj: Home Międzyszkolny Konkurs filmowy Wagary w kinie w Pracowni Filmoteki Szkolnej