Konkurs wiedzy o Jacku Kaczmarskim

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Tuż przed III Ogólnopolskim Festiwalem Twórczości Jacka Kaczmarskiego w szkole na lekcjach historii zorganizowano konkurs wiedzy o patronie szkoły. Na wstępie wysłuchano jednej z najważniejszych piosenek barda – Mury i przedstawiono dokonania Jacka Kaczmarskiego. Następnie rozpoczęto zmagania konkursowe. Uczestniczyły w nim trzy drużyny z klas: I THG (Klaudia Ludwikowska, Zuzanna Marchlewska, Sandra Piecka, Natalia Rutkowska), II a LO (Miłosz Mówiński, Justyna Grabowska, Milena Jackowska) i II b LO (Julia Mieteń, Lorena Mikulska, Krzysztof Lubowiecki, Tomasz Bucholski)

W trakcie konkursu zawodnicy wykonywali różnorodne zadania, w trakcie których musieli wykazać się znajomością życiorysu i twórczości Jacka Kaczmarskiego, rozpoznawać piosenki patrona, łączyć różne miejsca w kraju i na świecie z działalnością Jacka Kaczmarskiego. Poszczególne etapy przeplatane były fragmentami teledysków z utworami Jacka Kaczmarskiego.

I miejsce zdobyła drużyna klasy I THG, zaś pozostałe drużyny uplasowały się na drugim miejscu. Myślę, ze zarówno dla uczestników konkursu, jak i dla publiczności była to lekcja, dzięki której postać Jacka Kaczmarskiego będzie dużo bliższa i zapytani, kim był ich patron, bez problemu odpowiedzą na to pytanie.

Highslide JS Highslide JS
Jesteś tutaj: Home Konkurs wiedzy o Jacku Kaczmarskim