Uczniowie na Wojewódzkich Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Ocena użytkowników: 0 / 5

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Uczniowie klas mundurowych I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kaczmarskiego w Olsztynku w dniu 1 marca 2017 r. uczestniczyli w Wojewódzkich Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Organizatorem uroczystości był Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Artur Chojecki. Uczniowie podczas uroczystości mieli okazję obejrzeć wystawę "Polska walcząca" i wysłuchać wykładu dr Waldemara Brendy, Naczelnika Delegatury IPN w Olsztynie nt.: "Żołnierze Wyklęci - sylwetki bohaterów z Warmii i Mazur". Na podsumowanie wykładu uczniowie obejrzeli film dokumentalny "Zo-Elżbieta Zawacka. W części artystycznej wysłuchaliśmy m.in. Rotę (Maria Konopnicka, Feliks Nowowiejski)i inne pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów klas mundurowych LO CN-B Feniks im. Cichociemnych z Olsztyna i Chóru Juvenis Cantat z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Olsztynie. Następnie o godz, 12:00 uczniowie uczestniczyli w Apelu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbył się przy Pomniku Armii Krajowej i Falskiego Państwa Podziemnego przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie. Zapraszamy do galerii.

Jesteś tutaj: Home Uczniowie na Wojewódzkich Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych